همایش فعالان بازاریابی استان در مجتمع فرهنگی آموزشی دریاکنار

همایش فعالان بازاریابی استان در مجتمع فرهنگی آموزشی دریاکنار

همایش فعالان بازاریابی استان با هدف آموزش ، تبادل افکار و تجربیات بازاریابی و حرکت در مسیر سیاستهای ابلاغی بانک با حضور رییس اداره کل بازاریابی ، مصطفی تقوی مدیر شعب استان مازندران ، معاونین مدیریت ، رؤسای شعب و فعالان بازاریابی استان در مجتمع فرهنگی ، آموزشی دریاکنار برگزار گردید .

مصطفی تقوی مدیر شعب استان ضمن خیر مقدم به رییس اداره کل بازاریابی و همکاران آن اداره کل و همچنین رؤسای شعب و فعالان بازاریابی استان در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد : با افزایش رقابت بانکها به منظور افزایش سهم بازار ، لزوماً به کارگیری تمام امکانات بانک جهت دستیابی به بازارهای جدید و حفظ مشتریان ضروری است و در این خصوص تربیت نیروهای متخصص و متبحر و بازاریاب شرط موفقیت در بازاریابی است

.
 
تقوی با اشاره به بازارهای هدف صنایع مرتبط با بخش مسکن را اولین بازار هدف مدنظر بانک اعلام کرد : سیاست فعلی بانک بر این است که در بخش مسکن و صنایع مرتبط با آن فعالیت نماید و در این مسیر داشتن نقشه راه بازاریابی ضروری بوده تا با برنامه ریزی دقیق از همه ظرفیتهای موجود استفاده کرد .
مدیر شعب استان مازندران با اشاره به آمار عملکرد و گزارش اجمالی از وضعیت منابع در استان اظهار نمود : در بین مدیریتهای هم درجه از لحاظ مانده منابع رتبه اول را دارا بوده و در سال گذشته در بخش جذب منابع عملکردبسیار ارزشمندی در شبکه بانکی استان و مدیریتهای شعب کشور داشتیم .
مدیر شعب استان مازندران با اشاره به مدل 1 + 5 آقای دکتر بت شکن مدیرعامل محترم بانک و یکی از مباحث مورد تایید ایشان مبنی بر تقویت سپرده های خرد ، پراکنده و پایدار خاطرنشان کرد : در ابتدای سال 94 ، هزار مشتری برتر استان 36 درصد سهم منابع استان را در اختیار داشتند که در پایان بهمن ماه گذشته توانستیم با تکیه بر تقویت سپرده های خرد و پایدار آن را به 5/31 درصد رسانیده و این یعنی توانستیم ریسک فرار را کاهش دهیم .
تقوی افزود : استان فرهیختگان ( بیشترین لیسانس و فوق لیسانس طبق اعلام اداره کل امور کارکنان ) در عملکرد ثابت کرد که در همه بخشها می تواند موفق عمل نماید و انتظار داریم مثل همیشه در همه بخشها در فراز بمانیم .
در ادامه همایش کشاورز رییس اداره کل بازاریابی در خصوص محورهای نوین بازاریابی ، تعیین و شناسایی بازارهای هدف و تشریح اهداف و جاذبه های بازاریابی بانک با همراهی دکتر جلال زاده ، کارشناس بازاریابی اداره کل توضیحات جامع و کافی را ارایه نمودند .

 
رییس اداره بازاریابی در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد : سنجش تمام جنبه های مثبت و منفی بازار و رصد دایمی آن ، تصمیم گیری صحیح و سریع در این زمینه و هدف گذاری و پیش بینی آینده بازار از ملزومات یک بازاریاب موفق است .
کشاورز با اشاره به اهمیت شناسایی ظرفیتهای موجود در شعب ادامه داد : هر شعبه باید رقبای خود را بشناسد و در زمینه جذب منابع و مشتری اطلاع کافی داشته باشد تا با برنامه ریزی و تعیین اهداف بلند مدت بتواند در راستای افزایش منابع و جذب مشتریان تلاش نماید و در این خصوص رؤسای شعب و فعالان بازاریابی نباید خود را محدود به درون شعبه نمایند . بلکه با شناسایی سایر فرصتها و منابع بالقوه در صدد جذب منابع برآیند .

 
رییس اداره کل بازاریابی افزود : از تمامی فعالان حوزه بازاریابی انتظار می رود به عنوان پیشروان تجهیز منابع با رصد کردن مشتریان کلیدی و تاثیرگذاری و تعامل شایسته و مؤثر آنها نسبت به جذب منابع و افزایش سهم بازار تلاش نمایند .
کشاورز در این همایش توضیحاتی را در خصوص شناسایی مشتریان ، رصد فعالین اقتصادی ، اطلاع رسانی سریع محصولات و خدمات بانک به مشتریان هدف توضیحات اجمالی را رایه نمودند .
شایان ذکر است در این همایش از فعالان بازاریابی در طرح بازاریابی مدیریت ( فراز )تقدیر بعمل آمد .

آخرین بروزرسانی 1395/7/5