آیین معارفه معاون مالی وفناوری مدیریت شعب استان مازندران

آیین معارفه معاون مالی وفناوری مدیریت شعب استان مازندران

طی حکمی از سوی مدیر امور استانها و بازاریابی ، تقی یعقوبی به سمت معاون مالی وفناوری مدیریت شعب استان مازندران منصوب شد .

در این گردهمایی که با حضور مدیر امور استانها و بازاریابی ، مدیر و معاونین مدیریت شعب استان مازندران ، رؤسای حوزه حراست ،غرب استان، دوایر و شعب استان و کارشناسان و بازرسان در سالن اجتماعات امام خامنه ای مدیریت برگزار گردید ، محمود لاری مدیر امور استانها و بازاریابی ، تقی یعقوبی را به سمت معاون مالی و فناوری مدیریت شعب استان مازندران منصوب نمود .

مصطفی تقوی مدیر شعب استان ، ضمن عرض خوشامد و خیرمقدم حضور مدیر امور استانها و بازاریابی در بخشی از سخنان خود خاطر نشان کرد : مدیریت مازندران در بین بانکهای استان ازلحاظ شعب سهم 7درصدی و رتبه 8استان،از لحاظ منابع سهم 6/9درصدی ،از لحاظ پرسنلی سهم 4/7درصدی و رتبه هشتم استان،از لحاظ مصارف سهم 22درصدی و رتبه دوم استان ،مطالبات سهم 5/6درصدی و رتبه هفتم استان و ریسک اعتباری(npl) با نرخ 2/3درصدی ورتبه اول و از لحاظ سهم سرانه منابع و مصارف به پرسنل رتبه اول استان را دارا هستیم.

تقوی ادامه داد:مانده منابع مدیریت تاکنون به رقم 32147 میلیارد ریال رسیده که رشد 15 درصدی را در بر داشته و مدیریت مازندران توانست از لحاظ مانده منابع ، درصد تحقق ، درصد جذب و مبلغ جذب در بین مدیریتهای هم درجه رتبه اول را کسب نماید .

تقوی افزود : در مجمع ارزیابی عملکرد شش ماهه ، مدیریت مازندران توانست برای نهمین بار متوالی جایگاه سبز و رتبه دوم کشور راکسب نماید و ابراز امیدواری کرد که با بهبود عملکرد  در شاخص های مربوطه بتوانیم رتبه مدیریت را ارتقای دهیم .

مدیر شعب مازندران تحقق هدف 31 شعبه از استان در جذب منابع و قرار گیری 48 شعبه استان( بالغ بر91درصد)را در جایگاه سبز،حاکی از تلاش بی وقفه همکاران دانست و اظهار امیدواری نمود که تمامی شعب با همت و تلاش خواهند توانست اهداف سال جاری را محقق سازند .

تقوی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن تقدیر از زحمات ذبیحی معاون سابق مالی و فناوری استان، به تلاش های مؤثر تقی یعقوبی در شعبه ممتاز مرکزی ساری اشاره کرد و افزود : ایشان از همکاران شایسته استان و حتی بانک بوده که تجربه کار ستاد و صف را با هم داراست و بر اساس عملکرد مطلوب ایشان ، اولیای بانک وی را به سمت معاون مالی و فناوری این استان انتخاب نمودند .

مدیر شعب مازندران از یعقوبی به عنوان دایرةالمعارف علوم بانکی در بانک مسکن مازندران یاد نمود و افزود:ایشان چهره محبوب و مقبول بانک بوده که در سمتهای زیادی اعم از اعتبارات ،مالی ،بازرسی و رییس شعبه مرکزی ساری(دو مرحله) و مرکزی آمل مشغول به کار بوده و متانتش زبانزد همگان بوده است و ان شاالله با این رزومه ای که ازایشان موجود بوده و اعتمادی که بانک  و مجموعه امور شعب به ایشان داشته در جایگاه جدید نیز همچون گذشته موفق عمل نمایند.

 

در ادامه محمود لاری مدیر امور استانها و بازاریابی ،ضمن ابراز پیام تشکر مدیر عامل گرامی بانک،طی سخنانی از تلاش تمامی همکاران مدیریت در سال جاری تشکر و قدردانی کرد و رشد 15 درصدی منابع ،کسب رتبه دوم ارزیابی عملکرد در کشورو قرارگیری 48شعبه (91درصد)در جایگاه سبز را نتیجه همدلی و همراهی کارکنان دانست و خاطر نشان کرد : مدیریت مازندران در جایگاهی قرار دارد که حرفی برای گفتن دارد و این افتخارات مازندران باعث می شود که بر خود ببالم و خدارا شاکرم در جمع همکاران قدیمی استان قرار گرفتم .در جمعی که واقعاً بوی تلاش ،کار و عملکرد از آنان بر می خیزد. پتانسیل همکاران و استان بسیار بالاست و باید این عملکرد درخشان را ادامه داد تا جایگاه مدیریت در ارزیابی عملکرد ارتقای پیدا نماید ،

مدیر امور استانها و بازاریابی با ابراز خرسندی ار نتایج ارزیابی عملکرد مدیریت و کسب جایگاه سبز در نه دوره متوالی خاطرنشان کرد : این نتیجه نشان از عملکرد ، زحمات و تلاشهای همکاران مازندران بوده و در راستای حفظ و ارتقای جایگاه عملکرد انتظار می رود همه کارکنان بویژه مسیولین شعب ضمن آگاهی و اشراف کامل از شاخص های مورد ارزیابی با حس مسیولیت پذیری و تعهد بیشتر از قبل در جهت تحقق اهداف مورد نظر تلاش نمایند .

لاری ادامه داد:مدیریت مازندران دربسیاری از بخشها، عملکردی بسیار خوبی داشته و در ارزیابی عملکرد هم در بسیاری از شاخصها امتیازات خوبی را کسب کرده است و دربحث منابع ارزان قیمت انتظار این است که در شش ماهه دوم سال نتایج بهتری را کسب نماید و این نتایج جز با تلاش و پیگیری و همراهی و همدلی حاصل نخواهد شد.

لاری با تاکید بر رعایت ترکیب منابع و جذب منابع ارزان قیمت افزود : در حال حاضر رقابت نابرابری در شبکه بانکی وجود دارد و بانک مغایر با دستورالعملهای بانک مرکزی خصوصاً پرداخت  نرخ سود غیر مصوب  حرکت نمی نماید و وارد رقابتهای غیرحرفه ای نخواهد شد .اما همکاران بانک مسکن با توجه به شرایط نابرابر خوب عمل کرده و بانک در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

 لاری ادامه داد: همه کارکنان باید به عنوان یک بازاریاب عمل کنند و این فرهنگ در کارکنان باید ایجاد گردد و تمامی کارکنان از خدماتی تا رییس شعبه باید این حس تعلق و تعصب سازمانی را در خود نهادینه کنند.

مدیر امور استانها و بازاریابی با تاکید بر کاهش مطالبات معوق ،از دیگر موضوعات مهم بانک را پیگیری وصول مطالبات معوق دانست وخاطر نشان کرد : وصول مطالبات معوق باید در اولویت اول قرار گیرد چرا که نوعی جذب منابع صفر درصدی محسوب شده که هیچ هزینه ای ندارد.

لاری با تاکید بر برگزاری جلسات کمسیون وصول در مدیریت ادامه داد:همه ما باید در هررده سازمانی مامور وصول باشیم چرا که بخش وصول نیاز به پیگیری تک تک کارکنان بوده و در این راستا همگان باید درگیر شوند.

مدیر امور استانها و بازاریابی با تاکید بر بهره وری تولد دوباره ثروت  افزود : مدیرعامل گرامی بانک بهره وری رابه نان شب تشبیه نموده که بزودی در 7 محور و 33 برنامه در سطح بانک اجرایی می گردد.از مهمترین آنها می توان به فعال کردن  پایانه فروشگاهی کم بازده اشاره کردکه باید تبدیل به پرکارکرد و پر تراکنش شوند تا بتوان بهره وری را بالا برد ومورد بعدی آن جمع آوری شعب  ناکارآمد هست که باید یا جمع شده یا تبدیل به شعب کارآمد شوند .پس تلاش نموده آنچه را داریم از دست نداده و جایگاه شعب را ارتقای ببخشیم.

لاری افزود:از مباحث دیگر بهره وری کاهش هزینه هاست.ضرورت دارد از هزینه های زایدو غیر ضروری اجتناب و در مصرف انرژی صرفه جویی نموده تا اثر بخشی در درآمد زایی و سود آوری داشته باشیم.

مدیر امور استانها و بازاریابی با تاکید بر خدمات کارمزد محور و لزوم جذب منابع صفر درصدی و اهتمام بر آن افزود: امروز باید به سمت خدمات کارمزد محور حرکت نماییم چرا که با خدمات کارمزد محور درآمدهای بانک تحقق پیدا میکند و در این راستا ضمانتنامه بهترین در آمدزایی را برای ما خواهد داشت چراکه تا قبل از ارایه خدمت کارمزد گرفته میشود،ترکیب منابع رعایت میگردد وصدور ضمانتنامه برای ذینفع راهی برای جذب آن به عنوان مشتری بوده ودرنهایت منجر به کاهش هزینه بهای تمام شده پول می گردد.

لاری با تاکید بر دانش کاری و اصل جانشین پروری خاطر نشان کرد : همکاران باید با اشراف و تسلط بر بخشنامه ها و دستورالعمل های بانک از لحاظ دانش کاری بروز باشند . لذادر این خصوص رییس شعبه ، بهترین مدرس و مربی بوده که هم باید در امر آموزش و هم جانشین پروری موفق عمل نماید و در این راستا بخشنامه خوانی را جدی گرفته و بصورت کاربردی و گروهی اجرا نموده  و ضمن به روز نمودن دانش شغلی ، برنامه محور حرکت نموده و در راه تحقق اهداف بانک بصورت گروهی و تیمی عمل نماید .

مدیر امو استانها با بیان اینکه مبحث کنترل و نظارت را جدی بگیریم ادامه داد:مراقبت از همکاران و اعمال نظارت بر عملکرد آنان به عهده رؤسای شعب بوده که در کنار اعتماد باید نظارتی وجود داشته و بصورت غیر محسوس رفتار و عملکرد کارکنان را کنترل نمایند.

لاری ادامه داد:رعایت ضوابط بخشنامه ها را مدنظر قرار داده و کنترل اسناد پایان روز و سرفصلهای نا متعارف را جدی بگیریم.

لاری با بیان اینکه رییس شعبه ای برنده است که بتواند با مشتری ارتباط سازنده با رعایت چارچوبها داشته باشد خاطر نشان کرد:مشتری مثل خون در رگ سازمان هست و ماباید باروی گشاده با آنان برخورد نموده تا بتوانیم منابع آنان را نزد بانک متمرکز کرده و از این راه درآمد زایی و سوداوری داشته باشیم.

مدیر امور استانها افزود: اطلاع رسانی به مشتریان نقطه امیدی را در دل آنان ایجاد میکند که اینکه بانک به فکر منافع مشتری بوده و آنجاییکه از مشتری فاصله گرفته راه به جایی نبردیم.لذا در برخورد با مشتری ضمن آراستگی ظاهری خوشرویی را مدنظر قرار داده که اینها همه در نگاه اول در ذهن مشتری اثر گذار هست و در این خصوص باید ادبیات مشتری مداری را به زیر دستان هم انتقال دهیم.

لاری با تاکید بر اصل منابع انسانی و اینکه با محبت و دوستیها نتایج خوبی حاصل می شود افزود:هرجا که توجه کافی به نیروی انسانی داشته ایم ،برد نمودیم و آنجا که بی توجه بوده ایم، باخت داشتیم.البته نیروی انسانی که  کارآمدباشد.

لاری افزود:سعی گردد از هرگونه مباحث حاشیه ای خودداری گردد و کارکنان را در تصمیم گیری مشارکت داده تا تعصب سازمانی آنان را افزایش دهیم و اگر کارمندی در تصمیمات سازمانی مشارکت نماید آن وقت پایبندی به به تصمیمات و امور دارد.

مدیر امور استانها و بازاریابی در ادامه  از آقای یعقوبی به عنوان دایرۀ المعارف بانک در استان اشاره نمود و افزود : با انتخاب آقای یعقوبی به عنوان معاون مالی وفناوری ، تیم مدیریت استان کامل می شود و امیدواریم استان شتاب بیشتری به سمت ارتقای و موفقیت بر دارد . چرا که یک مدیریت بومی در استان بوده و بانک به مجموعه استان مازندران اعتقاد و اعتماد دارد و این مسیولیت مدیریت را نیز سنگین تر می نماید .

در پایان مدیر امور استانها و بازاریابی برای آقای یعقوبی در سمت جدید آرزوی توفیق نمودند .

در ادامه این گردهمایی تقی یعقوبی طی سخنانی از حسن توجه اولیای بانک به جهت انتخابش در سمت معاون مالی وفناوری استان تشکر کرد و افزود: امیدوار است که بتواند این اعتماد و حسن نیت را در میدان عمل پاسخگو بوده و با تلاش فراگیر همه کارکنان شاهدرشد و ارتقای بیش از پیش استان در همه زمینه ها باشیم .

یعقوبی ادامه داد:خداراشاکرم که با بیش از یک دهه حضور در شعب مرکزی ساری و آمل مجدداً در جمع همکاران مدیریت قرار گرفتم.مدیریتی که موفقیتهای آن زبانزد همگان بوده و تمامی این موفقیتها در گرو لطف خداوند ، راهبری مدیر شعب استان،همراهی و حمایت ادارات کل مرکز و اثربخشی کارگروهی و تیمی و مشارکت همه کارکنان ستاد و شعب بوده است.

معاون مالی و فناوری مدیریت مازندران خاطر نشان کرد:دستیابی به اهداف، تکرار موفقیتها و امتداد آن وارتقای جایگاه بانک در استان بیش از هرچیز در گرو همدلی و همکاری و کوشش مجدانه و همراهی مسؤلانه کارکنان هست که می توان با اتکا به اعتماد و کمک کارکنان به این مهم دست یافت.

شایان ذکر است در پایان مراسم حکم آقای تقی یعقوبی به سمت معاون مالی وفناوری مدیریت شعب استان مازندران قرایت و توسط مدیر امور استانها و بازاریابی به ایشان اهدا شد .

همچنین در این مراسم از 9 شعبه استان که جزو یکصد شعبه برتر کشور در ارزیابی عملکرد منتهی به شهریورماه سال جاری بوده تقدیر بعمل آمد.

همچنین از اعضای ،مربی و سرپرست تیم فوتسال مدیریت که در المپیاد ورزشی ایثارگران مقام دوم تیمی را در بین مناطق کشور کسب کردند ، با اهدای هدیه ، تقدیر شد .

آخرین بروزرسانی 1397/10/5