مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران:یکی از افتخارات بانک مسکن ،خانه دار کردن اقشار آسیب پذیر جامعه از طریق مشارکت در پروژه ملی مسکن مهر است

مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران:یکی از افتخارات بانک مسکن ،خانه دار کردن اقشار آسیب پذیر جامعه از طریق مشارکت در پروژه ملی مسکن مهر است

مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران رتبه نخست تقسیط پروژه مسکن مهر را به خود اختصاص داد یکی از افتخارات بانک مسکن در سالهای اخیر مشارکت در پروژه ملی مسکن مهر بوده است و تا به حال توانسته در این خصوص عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارد.

مهدی بلوچی مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران با بیان این مطلب در گفتگویی اختصاصی با نشریه فجرخزر گفت : مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران در بحث پروژه مسکن مهر تا به حال توانسته است به 108857 واحد از محل مشارکت اعتبار پروژه مهر مبلغ 18533 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نماید.

وی افزود: از این مبلغ (18533 میلیارد ریال) 17544 میلیارد ریال ازسهم الشرکه توسط بانک مسکن تاکنون پرداخت شده که این مقدار 95 درصد مبلغ کل قراردادهای منعقده بانک با متقاضیان است.

بلوچی با بیان این مطلب که مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران تاکنون به تمام تعهدات خود از بابت معرفی شدگان اداره کل مسکن و شهرسازی استان عمل نموده است و با آنان قرارداد منعقد کرده است گفت: با توجه به تاکیدات اخیر مقام عظمای ولایت در دیدار حضرت ایشان با هییت دولت ،از مجموع 108857 واحدی که مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران بابت ساخت با آنها قرارداد منعقد کرده است تاکنون 80783 واحد آن با مبلغ 13522 میلیارد ریال فروش اقساطی شده است این بدین معنی میباشد که پروژه به اتمام رسیده است و بانک مطالبات مشارکت خود را بصورت اقساطی از مردم دریافت می نماید.

مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران افزود: از واحدهای مورد مشارکت مدیریت بانک مسکن استان مازندران 35 هزار واحد متعلق به تسهیلات روستایی می باشد که از حیث تعداد واحدهای مشارکتی در بخش مشارکت واحدهای روستایی در کل مدیریتهای بانک مسکن ، مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران کسب رتبه نخست مشارکت واحدهای روستایی را یکی دیگراز افتخارات این مدیریت برشمرد و افزود: برای کارکنان و پرسنل مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران این موفقیت افتخار بزرگی محسوب می گردد زیرا توانسته ایم به روستاییان عزیز و فهیم که از اقشار خدوم و زحتمکش جامعه می باشند چنین خدمت ارزنده ای را ارایه نماییم.

وی با بیان اینکه از ابتدای شروع پروژه مسکن مهر در استان مازندران تاکنون 5644 واحد از تسهیلات بانک مسکن جهت نوسازی بافت فرسوده استفاده نموده اند گفت: از این تعداد واحد استفاده کننده از تسهیلات بافت فرسوده تاکنون بیش از 3840 واحد آن فروش اقساطی شده است به عبارت دیگر مشارکت بانک مسکن در این واحدها به اتمام رسیده و متقاضیان تسهیلات در این واحدها در حال سکونت می باشند.

وی افزود: به 65000 واحد پروژه مسکن مهر که در زمین های در اختیار بنیاد مسکن و راه و شهرسازی احداث گردید تسهیلات اعطای شد که از این تعداد 42000 واحد به فروش اقساطی رسیده است .

بلوچی خاطرنشان کرد: از مجموع تعداد واحدهایی که به به فروش اقساطی رسیده است ، 9000 واحد از آن مربوط به سالجاری می باشد.

وی با بیان این مطلب که 75 درصد از واحدهای مشارکت شده توسط بانک مسکن استان مازندران اعم از روستایی، شهری و بافت فرسوده تا به حال تقسیط شده اند افزود: علیرغم وجود استانهای بزرگ در سطح کشور و با توجه به آمار فوق مدیریت بانک مسکن استان مازندران توانسته است از حیث درصد تعداد واحدهای تقسیط شده نسبت به کل واحدهای قرارداد منعقد شده در طرح مهر رتبه اول کشور را به خود اختصاص دهد.

مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران با بیان اینکه 90 درصد واحدهای روستایی و 68 درصد واحدهای بافت فرسوده فروش اقساطی شده است گفت: 75 درصد از 81000 واحد تحویل شده به متقاضیان تقسیط شده اند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 33 میلیارد تومان از مجموع 42 میلیارد تومان سهم الشرکه تسهیلات بانک مسکن استان مازندران به 1700 واحد مورد مشارکت در میار کلای ساری پرداخت گردیده است.«لازم بذکراست در پروژه میار کلای ساری 2800 واحد مسکن مهر در حال اجراست که 1700 واحد آن از تسهیلات بانک مسکن استفاده می نمایند.»

مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران با بیان این مطلب که بهره برداری از پروژه مسکن مهر نیازمند عزم ملی و استانی است افزود: مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران تاکنون 76 درصد تسهیلات پروژه های طرف قرارداد خود را پرداخت کرده است ولی متاسفانه برخی از مشکلات زیربنایی و تاسیساتی از قبیل آب ، برق ، گاز و... افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها را به تعویق انداخته است.

بلوچی در ادامه خاطرنشان کرد: تنها 5 درصد از اعتبارات و تعهدات بانک مسکن پرداخت نگردیده است و این آمار نشاندهنده پیشگامی ، همت و تلاش مجموعه همکارانمان در مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران در جهت تسریع در روند اجرای پروژه مسکن مهر استان مازندران می باشد.

وی گفت: مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران این آمادگی را دارد تا بصورت شبانه روزی عملیات تقسیط سهم الشرکه بانک مسکن را انجام دهد تا با اینکار هم بانک سریعتر به مطالبات خود دست یابد و هم متقاضیان دچار جریمه دیر کرد نشوند.

بلوچی با بیان این مطلب که تمام تلاش مجموعه دولت تدبیر و امید، وزارت راه و شهرسازی ، مجموعه بانک مسکن، بانک مرکزی و سایر دستگاههای زیربط در جهت مرتفع کردن مشکلات فرا روی این پروژه عظیم می باشد تا هر چه سریعتر به اتمام برسد افزود: از این فرصت استفاده نموده و از زحمات، تلاشها و پیگیریهای مجددانه دکتر ربیع فلاح استاندارمحترم مازندران و مهندس نبیان معاون محترم عمرانی استانداری مازندران که بصورت جهادی و پیگیرانه وارد مسیله پروژه مسکن مهر شده اند و تمام سعی و تلاش خود را در جهت به نتیجه رساندن این پروژه معطوف کرده اند تشکر و قدردانی می نمایم.

وی گفت: همانگونه که طی 5 سال اخیر بانک مسکن پشتیبان پروژه مهر بوده است و تامین مالی این پروژه را برعهده داشته است از این پس هم این آمادگی را دارد تا همکاری لازم را با متقاضیان داشته باشد.

مدیرشعب بانک مسکن استان مازندران افزود: با تایید اداره کل راه شهرسازی ، بانک مسکن استان مازندران این آمادگی را دارد تا در جهت به حرکت درآوردن پروژه های مهر و ارایه تسهیلات همزمان با پیشرفت فیزیکی بصورت مرحله ای تسهیلات را به پروژه ها تزریق نماید تا هر چه سریعتر این پروژه ها به بهره برداری برسند.

مهدی بلوچی مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران در خاتمه با بیان این مطلب که تمامی دستگاههای اجرایی استان اعم از استانداری، بانک مسکن و دیگر دستگاههای مرتبط با پروژه مسکن مهر بدنبال به سرانجام رسیدن این پروژه بزرگ ملی می باشند افزود: اتمام و بهره برداری از این پروژه بزرگ به مثابه برداشتن باری سنگین از دوش مستضعفین و اقشار کم درآمد جامعه می باشد.

آخرین بروزرسانی 1394/4/30