فهرست اخبار فهرست اخبار

مراسم افتتاح حوزه غرب مدیریت مازندران همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر

حوزه غرب مدیریت مازندران با حضور مدیران ارشد بانک ، جوادیان مدیر امور استانها و مناطق ، صالحی مدیر امور پشتیبانی و ساختمان ، علمداری رییس اداره کل امور شعب استانها ، تقوی مدیر شعب استان مازندران و جمعی از مسیولان مدیریت و شعب حوزه غرب استان به مرکزیت شهرستان تنکابن افتتاح شد

مصطفی تقوی مدیر شعب مازندران ضمن عرض خیر مقدم حضور مدیران ارشد بانک و تبریک به مناسبت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر دربخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه مراسم افتتاح حوزه غرب مازندران با حماسه آزادسازی خرمشهر ، این حماسه مقاومت و عزت مقارن شده بسی باعث افتخار هست و در بخشی از سخنان خود ضمن ارایه گزارش اجمالی عملکرد مدیریت خاطرنشان کرد : مدیریت مازندران با لطف و عنایت حضرت حق و همدلی و همکاری و انسجام تیمی مجموعه همکاران ستاد و صف و با حمایت و تدابیر و همراهی مسیولان ستاد بانک توانسته در سال 95رتبه سوم جذب منابع شبکه بانکی استان را علی رغم رقابت ناعادلانه ، بعد از بانکهای ملی و کشاورزی به خود اختصاص دهد.

تقوی ادامه داد : دربخش مصارف که مسلما ًبانک به سمتی رفته که مانده نسبت مصارف به منابع را اصلاح نماید و به نسبت استاندارد خود نزدیک نماید اما چون توسعه مصارف مد نظر بوده مدیریت مازندران با مانده ای بالغ بر 56 هزار میلیارد ریال و سهم 21/8 درصدی بازار مصارف شبکه بانکی استان را به خود اختصاص داد.

مدیر شعب مازندران ادامه داد : در سال گذشته تسهیلات اعطایی استان 8100 میلیارد ریال و فروش اقساطی آن  2800 ملیارد ریال بوده که مجموع تسهیلات اعطایی و فروش اقساطی سهم الشرکه قریب به 11 هزار میلیارد ریال بوده که نشان دهنده آن است بااین حجم پرداخت تسهیلات و فروش اقساطی سهم الشرکه تمامی کارکنان با عرق و تعصب سازمانی خوش درخشیدند.

تقوی با اشاره به اینکه در پایان سال 95 ریسک اعتباری مدیریت عدد 1/52 بوده که در شبکه بانکی استان این عدد ریسک9/5 بوده ،خاطرنشان کرد : فروش اقساطی مسکن مهر از تکالیفی بوده که به مدیریتها محول شده و مدیریت مازندران از حیث درصد تحقق هدف واحدهای فروش اقساطی  سال 95 رتبه پنجم کشور و از حیث تعداد واحدهای فروش اقساطی شده به کل واحد های منعقده رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد.

مدیر شعب مازندران ادامه داد : در شش دوره ارزیابی عملکرد مدیریت مازندران توانست در جایگاه سبز قرار گیرد و در مجمع ارزیابی عملکرد پایان سال 95 رتبه اول مدیریتهای هم درجه کشور ، رتبه دوم مدیریتهای درجه یک کشور بوده و دو شعبه از ده شعبه برتر کشور در مجمع ارزیابی عملکرد پایان شهریور و اسفند 95 مربوط به مدیریت مازندران بوده است.

تقوی افزود : در درجه بندی شعب هدف ما این است که از فرصت ارتقای درجه استفاده نموده و با افزایش عملکرد و حجم کار تعداد شعب بیشتری در آستانه ارتقای درجه داشته باشیم که از حیث این ارتقای درجه ، همکاران ما در استان پیشرفت معنوی هم داشته باشند.

مدیر شعب مازندان ادامه داد : شبکه بانکی استان شامل 769 بوده و تعداد شعب بانک مسکن در استان 53 شعبه بوده که سهم 6/9 درصدی شعب شبکه بانکی استان و 6/9 درصدی پرسنل شبکه بانکی استان مربوط به بانک مسکن بوده و در سرانه شعبه ای منابع رتبه اول ، در سرانه پرسنلی رتبه دوم و در سرانه مصارف شعبه ای رتبه اول را داراست.

تقوی در ادامه افزود : در حوزه غرب استان 13 شعبه وجود داشته که 24/5 درصد از شعب استان را شامل می شود و تعداد 94 پرسنل در این حوزه مشغول فعالیت بوده که سهم 18 درصدی از کل کارکنان استان را در بر می گیرد.

ایشان ادامه داد :سهم بازار منابع بانک در شبکه بانکی استان سهم 10 درصدی بوده اما سهم بازار منابع حوزه غرب در شبکه بانکی غرب استان سهم 7/8 درصدی بوده که امیدواریم به لحاظ موقعیت اقتصادی و اجتماعی و رونق صنعت گردشگری در این حوزه سهم بازار منابع آن ارتقای یافته وحد اقل با سهم از بازار مدیریت همسان گردد.

درادامه محمد حسین جوادیان مدیر امورشعب استانها و مناطق ضمن تبریک سالروز آزادی خرمشهر که افتخاری برای ایران اسلامی هست در بخشی از سخنان خود ضمن سپاس از زحمات تمامی کارکنان علی الخصوص راهبری مدیریت شعب استان خاطر نشان کرد : مدیریت شعب استان از افتخارات امور شعب بوده که دارای عملکرد مثبت و مطلوب بوده و حتی در شش دوره ارزیابی عملکرد در جایگاه سبز قرار گرفته که نشان از تلاش فراوان توام با جدیت تمامی کارکنان آن دارد.

مدیر امورشعب استانها و مناطق ادامه داد : مدیریت مازندران در بخش تجهیز منابع نیز موفق عمل نموده و حتی در بخش وصول اقساط رتبه دوم کشور را کسب کرده و در تخصیص منابع بهتر نیز با موفقیت همراه بوده و از آنجاییکه عدد ریسک  مدیریت عدد 1/52 بوده که نشان از نظارت و کنترل دقیق در اعطای تسهیلات پرداختی دارد و اینها حاکی از آن است که هم تجهیز و هم تخصیص منابع در استان به نحو خوبی انجام شده است .

جوادیان با اشاره به اینکه اعتقاد به افتتاح حوزه خیلی بالاست ادامه داد : فلسفه ایجاد حوزه آن است که مدیریتهای بزرگ حجم کارشان کمتر شده و با توجه به افتتاح حوزه غرب در این استان و رونق قطب گردشگری در این منطقه باید تلاش بیشتری نموده که با وجود همکاران شایسته مطمینا در جهت ارتقای و سهم بازار منابع می کوشند.

مدیر امورشعب استانها و مناطق با اشاره به مهم بودن اصل جانشین پروری در بانک افزود : از مزایای ایجاد حوزه تقویت اصل جانشین پروری بوده که در بسیاری از موارد انتخاب مدیران شعب از رؤسای حوزه خواهد بود چراکه رؤسای حوزه خود مسؤلیت مستقیم داشته و در انجام امور زیر نظر مدیریت شعب و مماس با آن حرکت می نمایند.

جوادیان از دلایل ایجاد حوزه را پشتیبانی از شعب همچون ستاد مدیریت دانسته که می تواند مشکلات شعب رادر جهت تحقق اهداف بانک مرتفع سازد و حوزه به عنوان زیر مجموعه مدیریت می توانند در نظارت و کنترل نقش شایسته و بسزایی داشته باشند.

مدیر امورشعب استانها و مناطق با تاکید بر نظارت و کنترل در بانک ادامه داد : نظارت و کنترل در بانک خیلی مهم بوده و این نظارت و کنترل بوده که انظباط را به همراه دارد و انظباط هم بهره وری را در پی دارد و اینها همه در راستای هم حرکت می کنند.

جوادیان ادامه داد : قرارگرفتن مدیریتها در جایگاه سبز نشان دهنده آن است که همکاران ما در مدیریتها به امور بانک حساس شده و با برنامه حرکت نموده و با همدلی و همراهی بیشتر به آمارها حساس شده و در این راستا ایجاد انگیزه در همکاران و تکریم مشتریان نیز مثمر ثمر خواهد بود.

مدیر امورشعب استانها ومناطق ضمن ارایه مطالبی در خصوص قیمت تمام شده پول و جذب منابع خرد و پایدار، افتتاح حوزه غرب مازندران را در ساختمان بسیار شیک لایق مازنی ها دانسته که می تواند هم برای بانک و هم برای مردم منطقه منشای خیر و برکت باشد.

در ادامه علمداری رییس اداره کل امور شعب استانها با بیان اهمیت حوزه در بخشی از سخنان خود خاطر نشان کرد : اهمیتی که امور شعب برای حوزه قایل بوده و با پیگیریهایی که داشته توانسته در این راستا در ایجاد سازمان حوزه اثر گذار باشد.

علمداری ادامه داد: حوزه به عنوان بازوی مدیریت در انجام امور جاری بوده و زیر نظر و راهنمایی مدیریت در استان فعالیت می کند و لازم است در مواردی چون انتصابات  شعب تحت پوشش حوزه، رییس حوزه در کمیسیون انتصابات حضور داشته باشد.

رییس اداره کل امور شعب استانها ادامه داد : در معدود مدیریتهایی که این تعامل وجود نداشته حوزه چندان موفق عمل نکرده و باید بر این اصل همت گماریم که موفقیت حوزه موفقیت مدیریت بوده و حوزه می تواند بار مسؤلیت مدیریت را کاهش داده تا با طیب خاطر به انجام دیگر امور بپردازد. 

علمداری با اشاره به اهمیت حوزه افزود : در تمام بخشها اعتبارات جدا به حوزه تخصیص یافته که نشان از اهمیت حوزه بوده که از یک طرف دغدغهُ مدیریت از بخشی از شعب کمتر شده و هم اینکه اگر به شعب بصورت ویژه نگاه شود مسلماً موفقتر عمل می نمایند.

رییس اداره کل امور شعب استانها با اشاره به تعیین اهداف مدیریتها در سال 96 خاطر نشان کرد : با پیگیری امور شعب اهدافی که برای سال 96 تعیین شده منطقی ترین اهدافی بوده که در سالهای گذشته صورت گرفته است.

علمداری ادامه داد : 70 درصد جذب منابع سال جاری را در سرفصل حساب جاری ، قرض الحسنه و صندوق پس اندازمسکن یکم خواستیم که این مزیت رقابتی  بوده که ارتباطی با نرخ سود نداشته و به توانایی و بازاریابی همکاران شعب مربوط است .

رییس اداره کل امور شعب استانها با اشاره به سرمایه انسانی خاطر نشان کرد : توقع ما در بخش پرسنلی این بوده که به اصلی ترین سرمایه بانک یعنی همکاران توجه ویژه ای شود و محیطی پویا و شاداب توام با تعامل ایجاد شده که اگر سرمایه اصلی بانک که همکاران بوده بتوانند با نشاط و با انگیزه کار کنند تمام مواردی که اولیای بانک از ما انتظار دارند محقق خواهد شد.

در ادامه صالحی مدیر امور پشتیبانی و ساختمان بانک تقارن افتتاح حوزه غرب استان با حماسه آزاد سازی خرمشهر را به فال نیک گرفته و با اشاره به اینکه استان مازندران در سنوات گذشته جزو بهترین مدیریتهای کشور بوده خاطر نشان کرد : عامل موفقیت هر سازمانی به دو عامل اصلی نیروی انسانی و مدیریت توانمند بر می گردد و در این استان طی چند سال اخیر شاهد توانمندی مدیرانی بوده ایم که باعث شکوفایی همکاران در استان شده و با دو عامل مدیریت توانمند و نیروی انسانی همواره واژه می توانیم را صرف نمودند.

صالحی با اشاره به پیگیری امور شعب در خصوص سازمان حوزه و اعتقاد امور شعب به لایه های مدیریت حوزه ها ادامه داد : از مزایای ایجاد حوزه برقراری فضای رقابتی در استان هست یعنی فضایی باید ایجاد شود که حوزه خود را با سایر مناطق استان و شعب سایر حوزه های بانکها قیاس نماید.

مدیر امور پشتیبانی و ساختمان بانک با اشاره به اینکه سهم بازار منابع حوزه باید با سهم بازار منابع مدیریت یکسان گردد افزود : زمان آن فرا رسیده که از پشت میز نشینی خارج شده و با برنامه حرکت نموده و از پتانسیل تمامی همکاران در راستای تحقق اهداف بانک استفاده شود.

صالحی با اشاره به اینکه در مدیریت امروزی اینکه بازاریابی متکی بر یک نفر باشد دیگر جوابگو نخواهد بود ادامه داد : باید با تکیه به اصل مدیریت مشارکتی تمام پرسنل خود را در رسیدن به اهداف سهیم بدانند که موفقیتی اگر بدست آید قطعا " متعلق به همه همکاران است .

مدیر امور پشتیبانی و ساختمان بانک ادامه داد : با افتتاح حوزه وظایف رؤسای شعب و حوزه مضاعف می شود چراکه نظارتها بیشتر و شناخت پرسنل بهتر شده و اصل شایسته سالاری تقویت می شود که اینها همه در راستای تحقق اهداف خواهد بود .

صالحی با اشاره به اینکه حوزه های کشور با هم قیاس شده و مورد ارزیابی قرار می گیرند افزود : مدیریت مازندران تا به امروز شاهد موفقیتهای بیشماری بوده و مازندران را به عنوان یک استان توانمند هم از لحاظ سطح تحصیلات ، هم از لحاظ جوانی نیروی انسانی و هم از لحاظ افزایش درجه شعب دانست که حوزه غرب استان باید از این موفقیتها در جهت توانمند سازی خود استفاده نموده تا شاهد موفقیت بیش از پیش این حوزه باشیم.

صالحی در پایان ضمن سپاس از مدیریت استان در خصوص پیگیری مستمر افتتاح حوزه خاطر نشان کرد : در فضای رقابتی فعلی در شبکه بانکی بحث ساختمان بانک یکی از ابزارهای رقابتی هست که اگر شعب هر چه شکیل تر باشد یک ابزار رقابتی محسوب شده و در جذب منابع و تکریم مشتریان نقش بسزایی دارد لذا رؤسای شعب باید به این مورد توجه داشته و نقاط ضعف ساختمان شعبه را با هماهنگی مدیریت بر طرف نمایند.

در ادامه حمید مهدیزاده رییس حوزه غرب استان با اشاره به اینکه افتتاح حوزه غرب مازندران ثمره تلاش و مساعدتهای مدیران ارشد بانک و مدیریت شعب استان بوده افزود : غرب استان از ظرفیت و پتانسیل بالایی به لحاظ اقتصادی و اجتماعی برخوردار است که تدابیر هوشمندانه مدیران ارشد بانک و مدیریت شعب استان در جهت بکارگیری از این ظرفیتها و به فعلیت در آوردن آنها ، موجبات ایجاد حوزه را فراهم کرد.

رییس حوزه غرب مازندران با بیان اینکه تقارن افتتاح حوزه و حماسه آزاد سازی خرمشهر یک افتخار بوده که به یادگار خواهد ماند افزود : با اینکه عمده خدمت خود را در غرب استان مشغول بوده و باز این توفیق حاصل شد که در حوزه غرب استان مشغول به فعالیت باشم سعادتی بسی بزرگ است که ان شایالله بتوانیم با همکاران توانمند حوزه غرب در جهت اعتلای نام بانک ، مدیریت و حوزه موفق عمل نماییم .

شایان ذکر است در پایان این مراسم حکم حمید مهدیزاده به عنوان رییس حوزه غرب استان قرایت و توسط مدیر امورشعب  استانها و مناطق به ایشان اهدای شد.

همچنین در این مراسم و مصادف با سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر لوح تقدیر و هدیه بازنشستگی همکار یوسفعلی شاهپوری جانباز 70 درصد توسط مدیران ارشد بانک به ایشان اهدای شد.

   
آخرین بروزرسانی 1396/3/18