فهرست اخبار فهرست اخبار

دیدار مدیر شعب استان مازندران با شهردارو شورای اسلامی شهرکیاسر درخصوص بررسی بافت فرسوده و بازآفرینی شهری

به منظور افزایش تعاملات و باز سازی بافت فرسوده و بازآفرینی شهری ، مدیر شعب استان با همراهی جمعی از مسؤلین مدیریت با شهردار و شورای اسلامی شهر کیاسر دیدار نمودند .

  مصطفی تقوی مدیر شعب استان در این دیدار با بیان اینکه  بانک‌مسکن استان با 53شعبه  از نظر تعداد شعبه در شبکه بانکی استان رتبه هشتم و از لحاظ منابع در رتبه پنجم قرار دارد که نشان دهنده اقبال عمومی و دسترسی بیشتر مردم نسبت به بانک مسکن است.

تقوی افزود: در بحث پرداخت  تسهیلات بانک‌مسکن با سهم 22درصدی رتبه نخست استان را دارد  که عمده این تسهیلات در حوزه مسکن بوده و  البته در سایر بخشها نیز تسهیلات پرداخت می گردد .

تقوی از پرداخت تسهیلات مسکن به شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر خبر داد و گفت: متقاضیان وام مسکن در این شهرها می توانند با معرفی از بنیاد مسکن تسهیلات ۲۵۰ میلیون ریالی بانرخ  سود ۵ درصد از بانک مسکن دریافت کنند.

مدیر شعب مازندران با بیان اینکه در حوزه بازآفرینی شهری بانک مسکن به عنوان تنها بانک عامل بوده افزود: بنا به سوابق عملکردی بانک مسکن که اغلب بر کسی پوشیده نیست ، همواره مصرف خط های اعتباری تسهیلات با اولویت بافت های فرسوده مورد تاکید بانک مسکن بوده است و امروز نیز اعلام میداریم که بانک مسکن با تبعیت از سیاستهای دولت در جهت احیای و بهسازی بافت های فرسوده آمادگی کامل را دارد.

 

در ادامه مصطفی تقوی مدیر شعب استان مازندران از بخشودگی سود و جرایم تسهیلات مسکن روستایی و حوادث غیر مترقبه  در صورت تسویه نقدی مانده بدهی اصل تسهیلات خبر داد و افزود:این طرح تا 6بهمن ادامه دارد و این فرصت مشمول کسانی است که اصل تسهیلات دریافتی آنان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بوده و قرارداد آنها حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۵ به سرفصل مطالبات غیر جاری انتقال یافته باشد.

مدیر شعب بانک ‌مسکن مازندران میزان مانده تسهیلات بانک مسکن را تقربیا ۶۷ هزار میلیارد تومان دانست و گفت: ریسک اعتباری در بانک‌مسکن ۳.۵ درصد است که نشان دهنده اعتبار سنجی درست بوده  و به نوعی پرداخت ما منظم  و تسهیلات به درستی هزینه شده است.

همچنین دکتر محمد نژاد شهردار شهرکیاسر ضمن خوشامدگویی، از آمادگی لازم جهت تعامل و همکاری با بانک مسکن،نشست با سازندگان بخش مسکن جهت چگونگی بهره مندی از تسهیلات مشارکت در بازسازی بافت فرسوده خبر داد و افزود:شهروندانی که در محدوده بافت فرسوده شهری دارای ملک یا ساختمان قدیمی بوده با اخذ مجوز لازم از شهرداری کیاسر می توانند تسهیلات 400میلیون ریالی را برای هر واحد از بانک مسکن دریافت نمایند.

آخرین بروزرسانی 1397/10/29