فهرست اخبار فهرست اخبار

مهدی بلوچی مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران :مدیریت شعب استان مازندران در بین مدیریتهای شعب بانک مسکن کشور منحصر به فرد است

مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران تنها مدیریتی در کشور است که موفق به کاهش مطالبات معوق خود در زمینه کلیه عقود و عقود مبادله ای توامان شده است که از اینرو بعنوان مدیریتی منحصر به فرد در کشور محسوب می گردد.

مهدی بلوچی مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران در گفتگویی اختصاصی با نشریه فجرخزر با بیان این مطلب که علیرغم خدمت در استانهای متعددی از قبیل سمنان، کردستان، البرز و تهران بهترین دوران خدمتی خود را در استان مازندران می گذرانم افزود: استان مازندران به جهت برخورداری از استعدادهای بالفعل و بالقوه ای موجود در آن یکی از استانهای شاخص در کشور می باشد که مدیریت بانک مسکن استان مازندران توانسته با بهره گیری از این فرصتها به موفقیت های چشمگیری دست یابد.

 

وی گفت: مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران برای رسیدن به اهداف سازمانی خود شعار" توکل، تدبیر و تلاش" را سرلوحه کار خود قرار داده است و آنرا به منصه ظهور رسانده و با عملکرد خود ثابت کرده است که اگر سازمان و یا دستگاهی به خداوند توکل نماید و برای رسیدن به مقاصد و بهبود فرآیند کار خویش تدبیر نماید والبته در این مسیر دشوار، نهایت تلاش خود را بکار بندد یقینا به سر منزل مقصود که همان اهداف سازمانی از پیش تعیین شده می باشد خواهد رسید و این اتفاق در 15ماهه مدیریتم در استان مازندران اتفاق افتاده است.

وی در خصوص کارکنان و پرسنل بانک مسکن استان مازندران گفت: استان مازندران یکی از نخبه پرورترین استانهای کشور بشمار می رود با این توضیح مدیریت بانک مسکن استان مازندران توانسته با بهره گیری از نیروی انسانی نخبه، توانمند و تحصیلکرده به اهداف سازمانی خود هر روز نزدیکتر گردد.

بلوچی ادامه داد: 532 نفر در بانک مسکن مازندران مشغول به کار هستند که 95% پرسنل آن دارای مدرک بالای دیپلم و یا مشغول به تحصیل در مدارج بالاتر از دیپلم می باشند و این به معنای نخبگی و فرهیختگی در مجموعه بانک مسکن استان مازندران است و بدون شک می توان گفت که گردهمایی این نخبگان و فرهیختگان منجر به خروجی فراتر از حد انتظار گردیده است.

وی خاطرنشان کرد : مدیریت بانک مسکن استان مازندران از نظر آموزش نیروی انسانی در بین مدیریتهای هم درجه خود در سطح کشور رتبه نخست را داراست و از نظر نخبه پروری بیشترین تعداد فوق لیسانس در سطح کشور متعلق به مدیریت بانک مسکن استان مازندران می باشد ، به عبارت دیگر در بانک مسکن استان متوسط پرسنل دارای مدرک فوق لیسانس 2 درصد بیشتر از متوسط فوق لیسانس های بانک مسکن در کشور است.

وی با بیان این نکته که مدیریت بانک مسکن استان مازندران توانسته است با تکیه بر سرمایه های انسانی و پتانسیل های موجود در استان ظرف مدت 15 ماه رشد 75 درصدی در منابع داشته باشد افزود: بانک مسکن در استان مازندران از سال 1333 تاسیس گردیده است و هم اکنون سابقه ای 60 ساله دارد، طی 59 سال گذشته این بانک توانسته است هفت هزار میلیارد منابع جذب نماید و تنها ظرف 15 ماهه اخیر با همت و تلاش مضاعف پرسنل و کارکنان این مدیریت ، بانک مسکن استان مازندران توانسته است 5 هزار و سیصد میلیارد جذب منابع داشته باشد که این نشان از اجرایی شدن شعار توکل، تدبیر و تلاش و استفاده بهینه ازسرمایه انسانی است.

وی خاطرنشان کرد: مطالبات معوق یکی از مسایل مهم، حیاتی و حایز اهمیت در سیستم بانکی و پولی بشمار می رود که در این بخش ظرف 15 ماهه اخیر دربانک مسکن استان مازندران 17/19 درصد مطالبات معوق کاهش داشته است.

مدیریت بانک مسکن استان مازندران گفت: طی 15 ماهه اخیر نیز در زمینه عقود مبادله ای 22 درصد و عقود مشارکتی 12 درصد کاهش داشته ایم.

 

وی افزود: طی 15 ماه مدیریت در استان مازندران ، مدیریت بانک مسکن استان توانسته به موفقیت های چشمگیری نایل آید که کسب رتبه دوم کشوری در وصول مطالبات طی 2 سال پیاپی از جمله این موفقیت ها می باشد.

بلوچی گفت: از نظر جذب منابع در بین 35 مدیریت بانک مسکن در سطح کشور مدیریت استان مازندران رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و با 5/44 درصد رشد در سالجاری ارتقای 16 رتبه ای در بین مدیریتهای بانک مسکن را از آن خود نموده است.

وی ارتقای یک رتبه ای بانک مسکن در بین بانکهای عضو کمیسیون هماهنگی استان مازندران را از دیگر موفقیتهای این بانک برشمرد و گفت: مدیریت بانک مسکن استان مازندران توانسته است در سالجاری 20 درصد از منابع جذب شده توسط بانکهای عضو کمیسیون هماهنگی استان را به خود اختصاص دهد.

مدیریت بانک مسکن استان مازندران در ادامه با اشاره به آخرین ارزیابی های هیات مدیره بانک و کسب رتبه نخست مدیریت بانک مسکن استان مازندران در بین مدیریتهای هم درجه در پی این ارزیابی خاطرنشان کرد: در سالجاری 95 درصد از شعب بانک مسکن استان مازندران 100 درصد هدف 8 ماهه و 80 درصد شعب این بانک 100 درصد هدف سال را تا پایان آبانماه محقق کرده اند.

وی با اشاره به اجرای طرح کشوری عیدانه بانک مسکن (عید قربان تا عید غدیر) در مدیریت بانک مسکن استان مازندران گفت: این طرح در دو بخش وصول مطالبات و تجهیز منابع در استان به اجرا درآمد که در بحث تجهیز منابع بانک مسکن استان مازندران توانست 1510 درصد هدف ابلاغی خود را محقق نماید و از این حیث رتبه اول کشور را به خود اختصاص دهد .

بلوچی ادامه داد: در سالجاری مطالبات غیرجاری کل بانک مسکن روندی افزایش داشته است ولی مطالبات مدیریت بانک مسکن استان مازندران با کاهش مواجه بوده است که این خود موفقیتی دیگر برای مدیریت بانک مسکن استان مازندران به شمار می آید .

وی افزود: مدیریت بانک مسکن استان مازندران تنها مدیریتی در کشور است که موفق به کاهش مطالبات معوق در زمینه کلیه عقود و عقود مبادله ای به صورت توامان نسبت به ابتدای سال شده است و از این حیث مدیریت منحصر به فرد در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه مدیریت بانک مسکن استان مازندران به تنهایی معادل 3 مدیریت هم درجه خود در سطح کشور منابع جذب کرده است گفت: از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 3800 میلیارد ریال در مدیریت بانک مسکن استان مازندران جذب منابع شده است و با 5/44 درصد رشد از نظر تحقق هدف سال 195 درصد هدفمان را طی هشت ماهه اول سالجاری محقق نموده ایم.

مهدی بلوچی مدیریت بانک مسکن استان مازندران با اشاره به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی خاطرنشان کرد: ظرف 15 ماهه اخیر مدیریت بانک مسکن استان مازندران علاوه بر فعالیتهای تخصصی بانک بعنوان یک نهاد پولی و مالی فعالیت های فرهنگی را نیز در دستور کار خود قرار داده است و براین اعتقاد استوار است که بعنوان یک دستگاه دولتی در نظام جمهوری اسلامی ایران علاوه بر تجهیز منابع و وصول مطالبات رسالتهای دیگری نیز برعهده ماست که رسالتهای دینی و اجتماعی از جمله آن رسالتها می باشد.

وی افزود: ایجاد شورای فرهنگی در مدیریت بانک مسکن استان مازندران و حضور نهادهای مرتبط با مسایل و فعالیت های فرهنگی در این شورا جزو اولین تصمیمات جهت اجرای برنامه های فرهنگی در این مدیریت بوده است که سبب برنامه ریزی منسجم امور فرهنگی در این بانک شده است.

مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران گزیده ای از فعالیت های فرهنگی این بانک را در 15 ماهه اخیر به شرح ذیل اعلام کرد:

فضاسازی مناسب نمازخانه مدیریت شعب بانک مسکن

پخش روزانه قرایت قرآن و صلوات خاصه امام رضا (ع) از طریق سیستم صوتی در ستاد مدیریت بانک مسکن

برگزاری مراسم تکریم و تجلیل از بازنشستگان بانک مسکن استان

سرکشی از خانواده های همکارانی که دارای فرزند معلول بودند و اهدای لوح تقدیر و هدایایی به رسم یاد بود به این خانواده همزمان با روز جهانی معلولین.

ارسال پیامکهای تبریک و تعزیت در مناسبتهای ملی و مذهبی برای همکاران سطح استان

برگزاری مسابقات پیامکی در بین همکاران

حضور همکاران بانک مسکن استان مازندران در المپیادها و مسابقات ورزشی

و....

وی در پایان گفت: به جهت آشنایی بیشتر کارکنان با احکام دینی و مذهبی در خصوص مسایل مبتلا به در یک دوره دو ماهه کلیه استفتایات مقام معظم رهبری را از طریق سیستم اتوماسیون در اختیار کلیه پرسنل قرار دادیم و در پایان این دوره دو ماهه مسابقه ای برگزار نمودیم که مورد استقبال تعداد کثیری از همکاران قرار گرفت و جوایز نفیس و ارزنده ای نیز به برگزیدگان این مسابقه اهدا شد.

آخرین بروزرسانی 1394/4/30