فهرست اخبار فهرست اخبار

مصطفی تقوی مدیر شعب مازندران در دومین وبینار رؤسا و معاونین شعب مازندران در شهریور سال جاری اعلام کرد: کارنامه عملکرد شعب موفق با عملکرد تک تک کارکنان آن و صرف فعل خواستن همراه است

به منظور بهبود و ارتقای عملکرد شعب در تحقق اهداف شش ماهه سال جاری در شاخصهای جذب منابع ، وصول مطالبات ، فروش اقساطی ، درآمدهای کارمزد محور و بانکداری الکترونیک ، دومین وبینار رؤسا م ومعاونین شعب با حضور مسیولین مدیریت ، دوایر ،کارشناسان و رؤسا و معاونین شعب استان برگزار گردید .

مصطفی تقوی مدیر شعب استان  مازندران ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ویاران وفاداراش و گرامیداشت هفته‌ی بانکداری اسلامی و آرزوی تندرستی و نیک روزی  برای تمامی کارکنان در بخشی از سخنان خود خاطر نشان نمود: همکاران باید همچون گذشته و با صلابت و با اقتدار تلاش را سرلوحه کار خود قرار داده و با عزم و کوشش جمعی و همراهی با برنامه های بانک و با استفاده از فرصتها ،نقش آفرینی مطلوب در جهت تحقق اهداف بانک در تمام زمینه ها را داشته باشند.

تقوی در بخشی از سخنان خود با سپاس از تلاشهای تمامی کارکنان در صف و ستاد،افتخار عبور مانده منابع مدیریت از مرز 46 هزار میلیارد ریال را نتیجه تلاش فراگیر کارکنان مازنی از شرق تا غرب استان دانست و افزود: مدیریت مازندران در سال جاری با جذب رقم 7هزار و 600میلیارد ریال و تحقق هدف 510درصدی رتبه سوم  را در بین مدیریتهای کشور داراست که بی نظیر بوده اما در این راستا باید مواضع مختلف را هم سنجیده و سهم بازار بانک را در بین شبکه بانکی استان هم ارتقایداد.لذادر راستای حفظ وارتقای سهم بازار پولی استان انتظار می رود همه کارکنان به وی‍ژه مسیولین شعب ، با همت و تعصب مضاعف در این خصوص همت گمارند.

مدیر شعب مازندران  ضمن تشریح کیفیت تحقق اهداف جذب منابع و سهم 53 درصدی در ارتقای درجه شعب خاطرنشان کرد : منابع نقش پررنگی را درتداوم فعالیت بانکی ایجاد می نماید و علاوه بر کمیت جذب باید به کیفیت و ترکیب منابع جذب شده توجه شود.بنابراین در مسیر جذب منابع علاوه بر جذب سپرده  بصورت عمومی ، نسبت به جذب منابع ارزان قیمت گام بر داریم .

تقوی در ادامه با بیان اینکه در سال جاری تاکنون رقمی بالغ بر6 هزار و 500میلیارد ریال وصول نقدی اقساط داشتیم افزود:وصول نقدی اقساط یک جریان زنده و جاری در تجهیز و تخصیص و فرصت برای پرداخت تسهیلات جدید را مهیا می نمایدو امیدواریم با توجه بیشتر به وصول نقدی اقساط موفق تر از قبل در این خصوص عمل نماییم.

مدیر شعب استان با اشاره به برنامه های مدیریت در حوزه وصول مطالبات ،افزود: وظیفه پیگیری مطالبات معوق معطوف به همه کارکنان شعب هست و باید پیگیری مستمر و منظم داشته باشیم.البته توانستیم در سال جاری مانده کل مطالبات را کاهش داده و درعقود مشارکتی و مبادله ای عدد خوبی را کاهش دهیم.

تقوی ادامه داد: با تلاش همکارانمان در استان در بخش جذب منابع در پنج ‌ماهه اول سال جاری 7 شعبه به باشگاه هزارمیلیاردی‌ و 2 شعبه به باشگاه دو هزارمیلیاردی‌ ملحق شدند که درمجموع 13 شعبه در باشگاه هزارمیلیاردی‌ها و 4 شعبه استان در باشگاه دو هزارمیلیاردی‌ها حضور دارند.

مدیر شعب استان از پرداخت 5 هزار و 521 میلیارد ریال تسهیلات در پنج‌ماهه نخست سال جاری خبر داد و افزود: تسهیلات پرداختی بانک در سال جاری رشد قابل‌توجه ای نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است بطوریکه در بخش مشارکت مدنی ساخت مسکن توانسته رشد 41 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل اختیار نماید و در پنج‌ماهه نخست سال جاری شاهد رشد 40 درصدی در بخش خرید مسکن بوده‌ایم.

مدیر شعب مازندران در پایان با اشاره به برنامه ریزی و برنامه محوری شعب خاطر نشان کرد: موفقیت شعب موفق حاصل تلاش و انسجام تیمی توام با حرکت بر مدار برنامه ریزی بوده که کارنامه عملکرد این شعب با عملکرد تک تک کارکنان آن و صرف فعل خواستن همراه است .

در ادامه وبینار سید حسین حاجی پور  معاون اجرایی مدیریت در بخشی از سخنان خود با اشاره به تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر نیمه تمام. افزود:پیگیری و بازدید از پروژه ها نقش موثر در تعیین تکلیف آنان دارد و انتظار است شعب با تمام ظرفیت ضمن پیگیری مستمر نسبت به تعیین تکلیف پروژه ها  و مطالبات بانک مبادرت ورزند.

حاجی پور ادامه داد: از مجموع 105 هزار واحد مسکونی مازندران که از خط اعتباری مسکن مهر استفاده کرده‌اند بیش از 101 هزار واحد تعیین و تکلیف شده‌اند و حدود 4 هزار واحد مابقی نیز به‌زودی تعیین و تکلیف می‌شوند.

معاون اجرایی مدیریت ادامه داد:پرستاری از قرار دادهای مشارکت مدنی از زمان انعقاد قرارداد و تا قبل از سررسید صورت پذیرد و به عبارتی ارتباط با مشتری به هیچ وجه قطع نگردد و پیگیری مستمر شعبه تا تعیین تکلیف قرار داد باید در دستور کار باشد.

حاجی پور با تاکید برپیگیری مطالبات  غیر جاری افزود:وصول مطالبات معوق باید دغدغه تمامی کارکنان باشد و از پیگیری مقطعی و رها کردن پرونده مطالبات بپرهیزیم که نتایج منفی را به دنبال خواهد داشت.

معاون اجرایی مدیریت با بیان اهمیت طرح اقدام ملی خاطر نشان کرد: طرح اقدام ملی دولت  و پیگیری دراین خصوص بسیار با اهمیت بوده که بصورت هفتگی با حضور وزیر محترم راه ،مدیران محترم  عالی بانک و مدیران محترم  استانها از طریق ویدیو کنفرانس جلسه برگزار می شود.لذا ضمن مهم بر شمردن این طرح حتماً در خصوص انعقاد قرار داد با دایره اعتبارات مدیریت هماهنگی لازم صورت پذیرد.

حاجی پور افزود::در طرح اقدام ملی بر اساس آخرین آمار مجموعاً 614 نفر در مازندران افتتاح حساب نموده‌اند و تا این لحظه نیمی از این تعداد در گام نخست اقدام به واریز 40 میلیون تومان نموده‌اند و تاکنون بالغ‌بر 129 میلیارد ریال در 13 شهرستان استان واریز وجه صورت گرفته است.

 

در بخش دیگری از وبینار، تقی یعقوبی معاون مالی و فناوری مدیریت ضمن ارایه گزارش آماری از اهداف و عملکرد شعب در شاخص های عملکردی در بخشی از سخنان خود خاطر نشان کرد: مدیریت مازندران با جذب رقمی بالغ بر 7600میلیارد ریال (بدون منابع دولتی) توانسته تاکنون تحقق هدف 510درصدی را اختیار کند که نتیجه همدلی و تلاش تمامی کارکنان بوده است.

یعقوبی در ادامه با اشاره به آمارهای مربوط به عملکرد موفق مدیریت در جذب منابع یادآور شد :تحقق کامل اهداف بانک نیازمند همت جمعی و پیگیری  مسیولین و کارکنان شعب استان است .

شایان ذکر است در پایان وبینار از شعب موفق در طرح تشویقی تصمیم و تداوم  تقدیر شد .

آخرین بروزرسانی 1399/6/24