فهرست اخبار فهرست اخبار

تکریم ومعارفه مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران

طی اقدامی کم نظیر و با حضور دکتر بت شکن مدیرعامل بانک مسکن و اعضای هییت مدیره ، آیین تکریم و معارفه مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران بر گزار شد "

آیین تکریم و معارفه مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران با حضور دکتر بت شکن مدیرعامل بانک مسکن، اعضای هییت مدیره ، مدیران ارشد ، معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران ، مسیولان دستگاههای اجرایی استان ، رؤسای شعب و دوایر ، کارشناسان و همکاران بازنشسته برگزار گردید .

با حکم دکتر بت شکن مدیرعامل بانک مسکن ، مصطفی تقوی به عنوان مدیر شعب استان مازندران معارفه و از زحمات مهدی بلوچی مدیر سابق شعب استان که از این پس در استان هنرپرور اصفهان سکان دار مدیریت شعب بانک مسکن خواهد بود ، تجلیل شد .
درابتدای مراسم تکریم ومعارفه ذبیحی معاون مالی وفناوری مدیریت ضمن عرض خیرمقدم محضرمدعوین بویژه مدیر عامل بانک واعضای هییت مدیره ومدیران ارشد گزارش اجمالی از عملکرد مدیریت را ارایه نمود.
در این مراسم دکتر بت شکن ، مدیرعامل بانک مسکن با تشکر اززحمات مهدی بلوچی مدیر سابق شعب استان وآرزوی توفیق برای مدیر جدید شعب استان خاطر نشان نمود : مدیریت مازندران در سالهای اخیر شاهد عملکرد موفقی بوده است که نتایج این موفقیت ها در مجامع ارزیابی عملکرد بانک به وضوح دیده می شود . وی افزود : مدیریت مازندران درسال93دربحث جذب منابع دارای رشد56درصدی بوده و از حیث کاهش مطالبات و همچنین موضوع مسکن مهر از جمله استانهایی محسوب می شود که دارای وضعیت مطلوبی بوده وما شاهدکمترین معوقات دراین استان هستیم که تمام این موفقیت ها نشان از همدلی ، تلاش و خرد جمعی مجموعه بانک مسکن در استان مازندران می باشد . دکتر بت شکن شایسته سالاری را یکی از مبانی انتصابات در بانک مسکن عنوان کرد و گفت : بانک مسکن برای انتخاب مدیران بسیار نظام مند عمل می نماید ، به نحوی که این چهاچوب و قوانین را در انتخاب و انتصاب رؤسای شعب نیز تسری داده است .

ایشان داشتن کارنامه درخشان کاری ، دانش گرا بودن ، برنامه محوری ، آگاهی از دغدغه های مدیریت ارشد بانک ، انگیزه برای اجرای خوب برنامه و داشتن روحیه جهادی را از مشخصات یک فرد برای انتخاب بعنوان مدیر در مجموعه بانک مسکن اعلام کرد .

مدیرعامل بانک مسکن با بیان مسیولیت سنگین مدیریت جدید در استان در خصوص تحقق اهداف بانک اظهارنمود : داشتن عزمی راسخ از دیگر شاخصه های موفقیت بوده ومدیریت جدید باید با تخصص و دانشی که دارد بتواند ازلحاظ مانده منابع برای سال آینده رتبه چهارم را دربین بانکهای استان به رتبه سوم ارتقای دهد.

وی با بیان این مطلب که مانده منابع بانک در استان در پایان سال 95 باید به رقم 31 هزار میلیاردریال رسیده و 10 درصد از منابع و سپرده های بانک از طریق منابع ارزان قیمت در اختیار مشتریان قرار گیردتاکید نمود:کاهش 2 درصدی قیمت تمام شده منابع از دیگر تعهدات بانک مسکن استان مازندران بوده است .

دکتربت شکن درادامه خاطرنشان کرد : با برنامه ریزیهای صورت گرفته جهت تکمیل پروژه مسکن مهر، این پروژه عظیم در استان مازندران باید تاپایان شهریور 95به اتمام رسیده و فروش اقساطی آن نیز شروع گردد .

مدیر عامل بانک ایجاد شعب هزار میلیاردی را از دیگر برنامه های اصلی مدیریت جدید بانک مسکن استان اعلام کرد و افزود : هم اینک یک شعبه بالای هزار میلیاردی در استان وجود دارد که مقرر شد تا پایان سالجاری این تعداد به 3 شعبه افزایش یابد و در پایان سال آینده (1395 ) تعداد شعب هزار میلیاردی در استان مازندران به 5 شعبه برسد .

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور ، اشتغال را مهمترین دغدغه اقتصادی در این کشور برشمرد و گفت : در سیاست های اجرایی برنامه ششم که از سوی مقام معظم رهبری لحاظ گردیده است سه نکته کلیدی به مساله بانکداری اشاره می نماید ؛ اول آنکه نظام بانکداری کشور می بایست ظرفیت تسهیلات خود را افزایش و آن را در خدمت بخش تولید قرار دهد ، دوم آنکه موضوع بهداشت اعتباری و مدیریت مطالبات معوق در دستور کار بانک ها قرارگیرد به نحوی که این موضوع از سیاست ها و خطوط اصلی برنامه ششم محسوب می شود و در پایان و سومین نکته ساماندهی مؤسسات مالی غیرمجاز است که فرصت مناسبی را برای بانکهای دولتی بویژه بانک مسکن فراهم می آورد تا از این بستر ایجاد شده حداکثر بهره را گیرد .

دکتر بت شکن با اشاره به این موضوع که برای اجرایی شدن برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور چاره ای جز اجرای اقتصاد مقاومتی نداریم ، افزود : تکیه اصلی اقتصاد مقاومتی اتکای به ظرفیت های داخلی و تقویت بخش تولید و اشتغال می باشد .

ایشان افزود : موضوع مسکن و ساختمان یکی از بخشها و شاخص های اقتصادی می باشد واز این نظر که کمترین میزان ارزبری را در دنیا داراست و این حوزه ( بخش مسکن و ساختمان ) می تواند یکی از پیشتازان پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در کشور باشد .

مدیرعامل بانک مسکن وضعیت جدید دیپلماسی کشور و توافقات انجام شده را فرصت مغتنمی برای بانکها دانست و گفت : با اتفاقات جدید دیپلماسی کشور و ورود سرمایه گذاران و تجار و علاقمندان به سرمایه گذاری در کشور فضای اقتصادی ایران دستخوش تحولاتی گردیده است .

ایشان افزود : سفر چندی پیش استاندار مازندران به کشور قزاقستان و امضای تفاهم نامه همکاری مشترک این ظرفیت را برای استان مازندران به عنوان یک استان مرزی فراهم می آورد که از پتانسیلهای موجود بهره مند گردد .

دکتربت شکن یکی از برنامه هی جدید بانک مسکن با شرایط پیش آمده در سیاست خارجه و برداشته شدن ابرهای تیره تحریم را معرفی این بانک به عنوان دریچه جذب سرمایه گذاری خارج در بخش املاک و
مستغلات اعلام کرد و گفت : با توجه به ظرفیت های موجود در استان مازندران و هم مرزی مشترک با کشورهای حاشیه دریای خزر ، استان مازندران می تواند پیشگام و پیشتاز اجرای این طرح در کشور باشد .

 

دکتر بت شکن هوشمندی و چالاکی را در بانک مسکن نهادینه شده دانست و افزود : با ابزارهای جدید باید بتوان این همت وپشتکاررا شتاب داد و اهداف اولویت دار بانک را تضمین کرد.

دکتر بت شکن با اظهار اینکه در صورت عدم اعطای تسهیلات شاهد رکود بازار کسب و کار خواهیم بود بیان داشت: صرف تجهیز منابع کفایت نمی کند بلکه با بهداشت اعتباری باید تسهیلات خوب اعطا گردد و در بخش مسکن با 150 رشته فعالیت باید با تجهیز منابع وهمچنین تخصیص منابع به مشتری ارزنده تداوم کسب و کار بانک را نهادینه کنیم.

ایشان در پایان سخنانش با بیان اینکه لزوماً رقابت با سایر بانکهای تجاری تنها هدف بانک مسکن نمی باشد افزود : بانک مسکن یک بانک تخصصی و توسعه ای دولتی می باشد که به جهت دارا بودن این خصوصیات مکانیزم تجهیز منابع آن با سایر بانکها متفاوت می باشد که باید از این فرصت مناسب برای پیشبرد اهداف بانک حداکثر استفاده را نمود .

در ادامه دکتریونسی ، معاونت سیاسی ، امنیتی استانداری مازندران در سخنانی از زحمات صادقانه مهدی بلوچی در مدت تصدی ایشان در مدیریت مازندران قدردانی نمود و از وی به عنوان مدیری شایسته و موفق در سطح استان یاد کرد و برای مصطفی تقوی به عنوان مدیر جدید این بانک در استان در انجام مسیولیتهای خطیر محوله آرزوی توفیقات روز افزون نمود .

دکتر یونسی ادامه داد : استانداری مازندران با تمام توان در خدمت مدیریت جدید بانک مسکن استان می باشد و از هیچ کمک و تلاشی جهت شکوفایی و رونق فعالیت های شایسته این مجموعه دریغ نخواهد کرد .
معاون سیاسی ، امنیتی استانداری افزود : بانک مسکن سهم به سزایی در توسعه کشور بویژه در حوزه مسکن دارد و بر کسی پوشیده نیست که بیش از هفت میلیون ایرانی فاقد مسکن از طریق تسهیلات این بانک صاحب سرپناه شده اند .

یونسی از بانک مسکن بعنوان بانکی رو به بالندگی و شکوفایی یاد کرد و گفت : مردم به بانک مسکن اعتماد دارند و این اعتماد و اعتقاد بزرگترین سرمایه این بانک محسوب می شود .

ایشان هم با اشاره به تحولات صورت پذیرفته در دیپلماسی کشور ، از این موفقیت به عنوان یک دستاورد مهم یاد کرد و گفت : در حوزه سیاست خارجه ما شاهد شکوفایی تحرکات حوزه سیاست خارجه می باشیم و دنیا به این حقیقت شایسته رسیده است که ایران محور عقلانیت و گفتگوست .

معاونت سیاسی ، امنیتی استانداری مازندران مردم ایران را شایسته تکریم دانست و خاطرنشان کرد : هیچ ملتی به شایستگی ملت ایران وجود ندارد که در تمام مراحل پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند .

وی در پایان گفت : کشور ایران با همت مردم و تدبیر دولت و به رهبری مقام معظم رهبری امروز از جایگاه بی بدیلی در دنیای بین الملل برخوردار است .

بلوچی مدیر شعب سابق مازندران ازدیگر سخنرانان آیین تکریم و معارفه مدیریت شعب بانک مسکن مازندران بوده که با تشکر خالصانه از همراهی و همدلی کارکنان استان، موفقیت های حاصله دوران خدمت خود در این استان را مرهون تلاش های شبانه روزی کارکنان ستاد وصف در سایه وحدت ، همگرایی و سخت کوشی برشمرد و افزود: در تمام دوران مدیریت خود تلاش کرده ام در راستای اعتلای اهداف بانک گام بردارم.
وی با اظهار اینکه استان مازندران استانی عالم پرور است بیان داشت: مجموعه بانک مسکن استان مازندران متشکل از فرهیختگان و دانشمندان علم بانکداری بوده و ترکیب نیروهای فرهیخته دراین استان منجر به افتخاراتی گردیده که امروز شاهد آن هستیم .

بلوچی تنها موفقیت خود را در مدت 22 ماه خدمت در مازندران کشف نیروهای مستعد و فرهیخته در این استان دانست و اظهار نمود : تمام موفقیت هایی که امروز به بنده منتصب می کنند همه و همه با همت و تلاش فراگیرکارکنان محقق شده است و مدیریت به تنهایی بدون استفاده از نیروی انسانی پرتلاش و متعهد نمی توانست به این افتخارات دست یابد .

وی افزود : بنده با مجموعه بانک مسکن استان مازندران 22 ماه زندگی کردم ، نه کار ، اتفاقی که در این مدت کوتاه در استان مازندران رخ داد ، فراتر از کار بوده است .

ایشان با بیان اینکه استان مازندران باز هم ظرفیت و پتانسیل رشد جهشی را داراست ، خاطر نشان کرد : بیشترین تعداد فوق لیسانس و شاغلین به تحصیل در مدیریت های بانک مسکن کشور متعلق به استان مازندران می باشد و از سویی دیگر تعداد قابل توجهی از کارکنان و پرسنل این بانک در استان ، مدرس دانشگاه بوده که در سطح کشور بی نظیر است و قاعدتاً بانک مسکن استان مازندران با داشتن چنین پتانسیل هایی چاره ای جز موفقیت نخواهد داشت .
وی با اشاره به موفقیت های بانک مسکن مازندران اظهار نمود : این موفقیت ها اتفاقی نبوده و حاصل یک کار فشرده ، پرتراکم و پرزحمت در سراسر استان بوده است .

مدیرشعب سابق استان از مصطفی تقوی مدیر جدید استان به عنوان یک نیروی ارزشمند در بانک مسکن مازندران نام برد وتصریح کرد: ایشان همواره همراه و یاور مدیریت در پیشبرد و تحقق همه جانبه اهداف بانک بوده است.

بلوچی در پایان سخنانش ، انتخاب مصطفی تقوی به عنوان مدیریت شعب استان مازندران را به ایشان و کارکنان بانک در استان تبریک گفته و افزود : با انتصاب آقای تقوی به عنوان مدیر شعب استان ، مطمیناً مسیر موفقیت و توفیقات بانک مسکن مازندران ادامه خواهد یافت .

درادامه مظفری از همکاران بازنشسته واز مدیران پیشین بانک دراستان به نمایندگی از همکاران بازنشسته خود در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات مهدی بلوچی در استان مازندران خدمات ایشان را در استان کم نظیر دانست واظهار نمود: به این جمله آقای بلوچی که گفته در مازندران کار نکرده ام بلکه زندگی کرده ام کاملا اعتقاد راسخ داریم چرا که ایجاد وحدت و الفت بین همکاران ،درس اخلاقی بود که در دوران مدیریت ایشان در بانک مسکن مازندران حاکم شد که در کنار راهبری مدبرانه توام با اخلاق نیکو موفقیت های بسیاری را برای بانک مسکن مازندران در پی داشته است.
مظفری یکی دیگر از خصایص مدیریتی مهدی بلوچی را جانشین پروری در سازمان دانست و با اظهار اینکه تقوی نیز از جمله جوانان متعهد و مستعد مازندران است که به شایستگی در این مدیریت معارفه گشته افزود: قطعا مدیر جدید نقش ارزنده ای در کسب موفقیت های بانک مسکن دراستان داشته است وهمچون قبل از همه ظرفیت ها ی موجود برای دست یابی به اهداف عالیه بانک استفاده خواهد نمود.

در ادامه مصطفی تقوی مدیرجدید شعب استان مازندران مازندران ضمن عرض خیر مقدم به محضر مقامات ومسولان استانی ،مدعوین، علی الخصوص مدیر عامل محترم بانک دکتر بت شکن و اعضای محترم هییت مدیره در سخنانی توکل ، تدبیر ، تلاش ، خستگی ناپذیری ، اعتماد به نفس ، شور و شوق خدمت ، گره گشایی از کار کارمند و ارباب رجوع ، انگیزه قوی و داشتن همت بلند را از ویژگی مدیران در نظام مقدس اسلامی عنوان کرد و گفت : تمام این خصوصیات به وضوح در آقای بلوچی مدیر سابق استان دیده می شودو همین امر باعث موفقیت های پی در پی ایشان بوده است
وی یکی از شاخصه های اصلی مدیریت بلوچی را نگاه ویژه ایشان به نیروی انسانی یا همان سرمایه انسانی خواند و گفت : با تکیه بر نیروی انسانی در مدت کوتاهی افتخارات بسیار بی بدیلی در بین مدیریتهای شعب بانک مسکن کشور برای مازندران کسب شد که تمانی این موفقیتها بعد از توکل به خدا مدیون تدبیر وراهبری مشارکتی مدیر سابق شعب استان و تلاش یکایک همکارانمان در استان بوده است .

تقوی کسب رتبه اول جذب منابع دربین مدیریتهای هم درجه از حیث درصد ورتبه دوم دربین مدیریتهای کشور ، کسب رتبه نخست دو دوره متوالی مجمع ارزیابی عملکرد بانک مسکن دربین مدیریتهای هم درجه، کسب رتبه اول فروش اقساطی مسکن مهر در بین مدیریتهای کشور و ارتقای 15 شعبه استان مازندران را گوشه ای از موفقیتهای 22 ماهه مدیریت بلوچی در استان مازندران بر شمرد .

مدیر جدید شعب استان مجال خدمت گذاری در بانک مسکن را افتخاری فرخنده دانست و گفت: بسیار خوشحالم که فرصت خدمت گذاری برای بنده در جایی فراهم شد که همه اندوخته هایم از آنجاست.
ایشان با تشکر از حسن اعتماد مدیرعامل و اعضای هییت مدیره بانک به فرزندی از خطه مازندران برای مدیریت شعب بانک مسکن استان اظهارنمود: کار بعد ازمدیری توانمند چون بلوچی به دلیل بالا رفتن سطح توقعات از استان مازندران بسیار سخت بوده اما از آنجایی که ایشان ساختاری بر مدار همدلی و هم گرایی در استان ترسیم نموده و در کنار تجربیات گران سنگی که در کنار ایشان حاصل گشته ادامه مسیر را راحت می نماید.

 

تقوی با اظهار اینکه از حمایت ها و رهنمود های مدیر عامل بانک و هیات مدیره و مدیران با تجربه برای تحقق اهداف بانک استفاده خواهد کرد به بیان برنامه هایش پرداخت و گفت توجه ویژه به نقش بی بدیل نیروی انسانی به عنوان رکن رکین و ارزشمندترین دارایی سازمان ، فراهم نمودن محیطی سالم ، بانشاط و بالنده به منظور بروز و ظهور خلاقیت ها ، افزایش انگیزه ها ، ارتقای تعلق سازمانی و در نهایت تقویت زمینه کار و تلاش هدفمند در جهت تحقق اهداف ابلاغی ،اهتمام در جهت افزایش آموزشهای کاربردی با هدف ارتقای سطح آگاهی و مهارت افزایی کارکنان ،تعامل سازنده و تنگاتنگ با مقامات استانی ، دستگاههای اجرایی استان در راستای تحقق اهداف بانک علی الخصوص تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام طرح مهر،ایجاد اتاق فکر در قالب کارگروههای مختلف و بهره مندی از خرد جمعی و در نهایت کار و تلاش گروهی و هماهنگ در سایه سار همدلی ، همگرایی و هم افزایی ،رسیدگی به درخواستها و مشکلات مردم شریف استان و مشتریان عزیز با نگاه گره گشایی،تلاش در جهت افزایش درصد سهم بازار از بازار پولی و مالی استان با تکیه بر منابع خرد ، پراکنده و پایدار خصوصاً از صنوف مرتبط با صنعت ساختمان و مسکن ،تلاش در جهت حفظ و ارتقای خوشنامی بانک به عنوان بزرگ ترین بانک تخصصی کشور ،تلاش در جهت رشد متوازن و توسعه فراگیر همه شعب بانک و شهرهای استان و رفع مشکلات شعب با ایجاد کارگروه مشخص،اطلاع رسانی گسترده و ارایه خدمات متنوع بانک علی الخصوص صندوق پس انداز مسکن یکم با شرایط استثنایی اش برای متقاضیان به عنوان اولین طرح بزرگ دولت به عنوان خواستگاه خروج از رکود از طریق پرداخت تسهیلات مسکن ، بهره گیری از همه ابزارها ، امکانات و دستورالعملهای ذیربط در جهت وصول نقدی اقساط و کاهش مطالبات غیرجاری به عنوان منابع صفر درصدی برگشت ناپذیر با در نظر گرفتن به اصل مهم " پیش بینی ، پیشگیری و پیگیری " در این بخش و کنترل و کاهش ریسک اعتباری مدیریت در بخشهای مختلف و کمتر از نرخ استاندارد بانک ،افزایش کیفیت خدمات به مشتریان و تسریع در امور و جلب رضایتشان به عنوان سرمایه های بانک به منظور تبدیل متقاضیان خدمات بانک به مشتری ، مشتریان بانک به مشتری وفادار و مشتریان وفادار به مشتریان هوادار ازجمله برنامه های مدیریت جدید خواهد بود که در سایه حمایت های مدیران ارشد بانک و تلاش و همدلی همه کارکنان استان در مدیریت مازندران به اجرا خواهد گذاشته شد.

شایان ذکر است در پایان مراسم حکم آقای مصطفی تقوی که پیش از این سمت معاون اجرایی مدیریت شعب استان مازندران را عهده دار بوده ، به عنوان مدیر شعب استان مازندران قرایت و از زحمات مهدی بلوچی مدیر سابق شعب استان تقدیر گردید .

آخرین بروزرسانی 1394/12/11