فهرست اخبار فهرست اخبار

با میزبانی مدیریت شعب استان مازندران نشست تخصصی انبوه سازان و فعالان صنعت مسکن و ساختمان استان مازندران برگزار شد.

همزمان با برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان ،نشست تخصصی انبوه سازان و فعالان صنعت مسکن و ساختمان استان مازندران به میزبانی بانک مسکن با هدف تعامل و همکاری بیشتر و تشریح آخرین شرایط و ضوابط پرداخت تسهیلات در مرکز تجارت بین المللی کاسپین نیاوران واقع در مرکز استان برگزار شد.

دراین نشست تخصصی فعالان صنعت مسکن و ساختمان استان مازندران که با حضور مدیر شعب استان، معاونین و برخی مسؤلین مدیریت ،  اعضای انجمن صنفی انبوه سازان و سازندگان  مسکن و ساختمان و فعالان بخش مسکن استان حضور داشتند مصطفی تقوی مدیرشعب مازندران ضمن عرض خیر مقدم  و خوشامد گویی حضور انبوه سازان و فعالان بخش مسکن برگزاری همه ساله این جلسه را گامی موثر در جهت تقویت تعامل و همفکری با انبوه سازان عنوان نمود و افزود : استفاده از نقطه نظرات  انبوه سازان  و اطلاع از آخرین تحولات و آمار های  این بخش ، هزینه های ساخت مسکن و همچنین فرصت تشریح آخرین شرایط و ضوابط پرداخت تسهیلات منجر به بهبود عملکرد و رونق ساخت و ساز خواهد گردید.

تقوی خاطر نشان کرد:به دلیل سیاسگذاری پارامترهای اقتصاد کلان در مراجع خارج از بانک و تاثیر آن بر ساخت و ساز ، بانک مسکن به تنهایی رافع تمامی مشکلات بخش مسکن نبوده، لیکن تمامی تلاش خود را جهت بهبود ساخت و ساز و رونق این بخش به کار گرفته به گونه ای که 90 درصد تسهیلات پرداختی خود را صرف این بخش نموده است.

مدیر شعب استان در ادامه سخنان خود به طرح اقدام ملی تولید مسکن اشاره نمود و افزود : رسالت بانک مسکن به عنوان بانک دولتی و تخصصی در بخش مسکن در اجرای سیاستهای دولت خانه دار نمودن آحاد جامعه می باشد و در طرح  اقدام ملی مسکن ساخت بیش از 140 هزار واحد مسکونی به بانک مسکن  واگذار گردیده  که می تواند موتور محرکه قوی برای رونق ساخت و ساز در کشور ایجاد نماید.

 ایشان در ادامه به ارایه آماری از عملکرد بانک مسکن اشاره نمود و افزود :سهم بازار مصارف شبکه بانکی استان در حدود 14.9 درصد بوده که 90 درصد آن در بخش مسکن و ساختمان پرداخت شده است.

مصطفی تقوی مدیر شعب استان مازندران در پایان سخنانش گفت:از اینکه فرصتی دست داد تا با تلاشگران عرصه ساخت و ساز استان دیدار داشته باشیم آن را مغتنم شمرده و امیدواریم که این دیدار به استمرار مراودت و استحکام پیوند  دو بازوی توانمند و موثر صنعت ساختمان یعنی بانک و فعالان این عرصه کمک شایان نماید و با هم افزایی بیشتر این دو در جهت تامین نیازمندیهای حوزه ساخت وساز گامهای بلند تری بر داریم.

 

در ادامه جلسه سید حسین حاجی پور معاون اجرایی مدیریت به تشریح سیاستهای اعتباری بانک در سال جاری پرداخت و افزود : در سال جاری تفاوت معناداری بین سازندگان حرفه ای و سنتی لحاظ گردیده  و دارا بودن صلاحیت حرفه ای را از تاکیدات بانک در پرداخت تسهیلات عنوان نمود و در خصوص انواع خدمات بانک در حوزه مصارف به ارایه اطلاعات پرداخت.

 

در ادامه این نشست فعالان بخش مسکن وساختمان ضمن قدردانی از مدیریت شعب مازندران به جهت برگزاری این جلسه تخصصی، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص طرح ها و تسهیلات ارایه شده توسط بانک مسکن ارایه نمودند و به طرح مسایلی همچون ،  افزایش تسهیلات ساخت و خرید مسکن با توجه به افزایش قیمت مسکن ، ملاک قرار دادن معرفی نامه انجمن انبوه سازان در پرداخت تسهیلات به سازندگان حرفه ای  ، افزایش طول دوران مشارکت متناسب با حجم و مشخصات پروژه ، ایجاد تناسب میان مبلغ تسهیلات و بهای تمام شده ساخت واحد مسکونی ، پرداخت تسهیلات شناور متناسب با توامندی مشتری در بازپرداخت تسهیلات پرداختند.

لازم به ذکر است در پایان همایش مسؤلین مدیریت با همراهی انبوه سازان و فعالان بخش مسکن از نمایشگاه صنعت ساختمان و غرفه بانک مسکن بازدید نمودند.

آخرین بروزرسانی 1399/7/21