فهرست اخبار فهرست اخبار

مجتمع آموزش رفاهی دریاکنار بانک مسکن، مکانی دلنشین برای ثبت خاطرات

مدیریت خدمات رفاهی از مباحث بنیادی مدیریت منابع انسانی سازمان های امروزی بوده که نقش پررنگ و تاثیرگذاری را در شکل گیری انگیزه ها،پتانسیل و بهبودعملکرد یک سازمان ایفا می کند.افزایش تسهیلات رفاهی از جمله ایجاد زمینه هایگردشگری،تفریحی،ورزشی و رفاهی همواره باعث بالا رفتن انگیزش و بهره وری کاری خواهد بود.

دامنه تسهیلات رفاهی و خدماتی، ارتباط تنگاتنگی با نوع نگرش سیستم مدیریتی بانک ها دارد. بانک مسکن با امکانات رفاهی بسیار ‌مناسبی که ارایه می دهد از سالهای گذشته تاکنون تلاش نموده تا با توسعه فعالیتها، امکانات و یا تسهیلات رفاهی، خستگی امورجاری پرسنل را برطرف نماید و به نقش اثرگذار خود در سیستم مدیریتی بپردازد.

 

توجه به منابع انسانی دراین بانک به عنوان کلید موفقیت سازمان، همزاد با بانک است وآنچه امروز به عنوان مجموعه بزرگ رفاهی و آموزشی شاهد آن هستیم محصول نوع نگاه مترقی دست اندکاران آن بوده است.
یکی از بزرگترین مجتمع های رفاهی بانک مسکن، مجتمع آموزشی، رفاهی دریاکنار است که به منظور ارایه خدمات مطلوب به کارکنان در سال های 93 و 94 مورد بازسازی و زیباسازی قرار گرفت. به همین منظور با اباذرعبدی رییس مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار،فرج الله سعدالدین جانشین و محمد کرامتپورمعاون مجموعه گفتگویی داشته ایم که به نظرتان می رسد.

 
 
 
 
· مراکز رفاهی نقش مهمی در ارتقای روحیه و انگیزه خانواده بزرگ بانک دارند.
 

- 1-جناب عبدی به عنوان فردی که سال ها ی سال در حوزه رفاهی مشغول به کار بوده هم اکنون ریاست مجتمع بزرگ آموزشی رفاهی این بانک در بابلسر را عهده دارید بفرمایید توجه به امور رفاهی در بانک مسکن از چه جایگاهی برخوردار است؟
عبدی رییس مجتمع آموزشی رفاهی : بهبود امور رفاهی کارکنان و ارتقای سطح کیفی مراکز رفاهی همواره مورد تاکید جناب آقای دکتر بت شکن مدیرعامل محترم بانک بوده و ایشان با نگاه ویژه به این مهم ،همواره گسترش امور رفاهی و آموزشی کارکنان بانک را به گونه ای ترسیم نموده اند که شاهد تحول درسطح کیفی و کمی امور رفاهی وارتقای خدمات بانک خواهیم بود.
عبدی با اشاره به اینکه مراکز رفاهی بانک نقش مهمی در ارتقای روحیه و انگیزه خانواده بزرگ بانک دارند افزود: ضروری است سطح کیفی خدمات این مراکز به نحو بایسته ارتقای یابد ودرحال حاضر نیاز اساسی مراکز رفاهی بانک بازسازی و نوسازی بوده که با تلاش و همت درحال انجام بودهوانتظار می رود با اتمام امور باقی مانده خدمات شایانی به همکاران عزیز در سال95 ارایه گردد.
عبدی همچنین اضافه کرد:در این مجتمع تلاش می شود تا خدمات تفریحی و رفاهی به نحوی ارایه گردد که محیطی آرام و دلپذیر برای خانواده های محترم همکاران فراهم گردد ودر همین راستا تحول اساسی دراین مجتمع ایجاد شد تا به عنوان مجتمع رفاهی ممتازباارایه خدمات دربالاترین سطح کیفیت به کارکنان سرویس دهد.
- 2-بفرمایید مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار در چه سالی و با چه اهدافی افتتاح شد؟
رییس مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار با اشاره به احداث این مجتمع در یکم فروردین ماه 1350 با 38 دستگاه ویلا و مساحت 29 هزار و 640 متر مربع جهت رفاه حال کارکنان بانک مسکن افزود: ذره ذره با بزرگتر شدن بانک و مجموعه پرسنل، فضای بیشتری نیاز شد که مهندس فرشچیان مدیرعامل وقت آن زمان با خرید زمینی به مساحت 12 هزار و 800 مترمربع به ساخت54 دستگاه ویلا ی دیگرتوسط شرکت سرمایه گذاری مسکن مبادرت ورزیدند و تعداد واحدهای مجموعه را به 92 واحد افزایش دادند.
عبدی با اظهار اینکه هدف اصلی در احداث این مجتمع تامین نیاز رفاهی و آموزشی همکاران بوده با اشاره به اینکه سرمایه گذاری برای رفاه حال کارکنان هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است به اهمیت امورآموزشی در این بانک پرداخت و گفت: در مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار علاوه بر خدمات رفاهی، خدمات آموزشی هم زیرنظر اساتید برجسته کشوری ارایه می گردد به گونه ای که سال گذشته 8 دوره آموزش بانکداری در این مجتمع برگزار شد.
· لبخند رضایتمندی همکاران، بزرگترین هدیه است
- 3-لطفا بفرمایید در مجتمع آموزشی رفاهی دریا کنار چه خدماتی به همکاران ارایه می گردد؟
رییس مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار با بیان اینکه رضایت همکار و کارکنان بانک و خانواده آنها از خدمات مجتمع، بالاترین درجه قدردانی برای مجموعه است اظهار داشت: در مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار همکاران تمامی خدمات آموزش و رفاهی را به بهترین نحو مطلوب دریافت می دارند.
عبدی با اظهار اینکه خدمات رفاهی و تفریحی برای کارکنان محترم بانک در کنار ساحل آرام و زیبای بابلسر شامل کافی شاپ، رستوران، استخر، پارک بازی و شادی کودکان با امکانات آسایشی برای خانواده های آنان، کلوپ ورزشی،.... است گفت: علاوه براین؛ خدمات رستوران با غذاهای بسیار متنوع ، ویلا با تمام امکانات رفاهی، لحظاتی خاص و به یادماندنی برای همکاران عزیز و خانواده های آنان ثبت و ضبط می شود.
عبدی از آغاز به کار کافی شاپ در محوطه بالای رستوان در سال جدید خبر داد و گفت: با فضای به وجود آمده همکاران منظره ای بسیار زیبا و دلنشین از دریا را خواهند داشت که بی نظیر است.
رییس مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار مدت زمان استفاده از این مجتمع برای هر همکار را 4 شب و 5روز اعلام کرد و گفت: کارکنان شاغل و بازنشسته بانک می توانند ازطریق اداره کل رفاه کارکنان  برحسب نوبت از این مجتمع رفاهی استفاده نمایند.
· اردیبهشت با شکوفه های بهار نارنج بهترین گزینه
- 4-بفرمایید بهترین زمانی که به همکاران بانکی پیشنهاد می دهید که از فضای مجتمع استفاده کنند چه فصلی است؟
عبدی با اشاره به اینکه بهترین زمان برای استفاده از این فضا اردیبهشت ماه است که شکوفه های بهار نارنج باز می شوند گفت: عطر و بوی نارنج را پیشنهاد می دهیم کسی از دست ندهد. وی مهرماه را هم زمان خوبی برای حضور دانست و گفت: زیبایی دریاکنار برای ما به روشن بودن چراغ های واحدهاست.
· نقش شایان مدیریت مازندران دربازسازی مجتمع
- 5-جناب عبدی نحوه تعامل مدیریت شعب استان مازندران در پیشبرد اقدامات بازسازی چگونه بوده است؟
برخود لازم می دانم از پشتیبانی و حمایت های آقای دکتر بت شکن مدیر عامل محترم بانک ر، هیات مدیره محترم بانک،روسای اداره حسابداری کل، پشتیبانی و ساختمان که توجه و عنایت ویژه ای نسبت به ارایه خدمات به امور رفاهی کارکنان در بخش تجهیز و زیباسازی و بازسازیمبذول داشته اند، علی الخصوص مدیریت شعب استان مازندران که تعامل بسیار بالایی دراجرای این روند داشته اند نهایت تشکر و سپاس را داشته باشم.
عبدی با تاکید بر اینکه تعامل و همراهی مدیریت شعب استان مازندران اگر نبود نمی توانستیم توسعه ای در این ابعداد داشته باشیم افزود: مدیون و مرهون تلاش های واقعی مدیریت مازندران چه در زمان مدیر سابق آقای بلوچی وچه هم اکنون آقای تقوی هستیم.
ایشان از مدیریت شرکت جناب آقای جهانبخش و مهندس صلواتی قایم مقام شرکت و همچنین هیات مدیره محترم شرکت که خواهان ارتقا ،تجهیزویلا ها و زیباسازی بوده است و نهایت همکاری وهمراهی را داشته اند نیز تشکر می نمایم.
عبدی همچنین با بیان اینکه از زحمات و تلاش های جناب آقای سعدالدین جانشین و کرامت پور معاون مجموعه که زحمات و تلاش ها ی وافری را در بازسازی و زیباسازی تقبل و ما را در انجام این رسالت خطیر یاری نموده اند نیز کمال تشکر و قدردانی را دارم.
· نوروز نماد کهن ایرانیان بر همگان مبارک
-6-کمی از بهار و حال و هوای نوروز در مجتمع برایمان بفرمایید؟
رییس مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار با تبریک نوروز باستانی به تمامی ایرانیان به ویژه خانواده بزرگ بانک مسکن با آرزوی سلامتی و بهروزی گفت: هر ساله بنا به دستور مدیر عامل شرکت در تمامی ویلاها با پهن کردن سفره هفت سین لحظه سال تحویل را درکنار همکاران به جشن می نشینیم.
وی با اظهار اینکه در محوطه نیز با برپایی نمادی از هفت سین ایرانی فضایی برای گرفتن عکس یادگاری آماده می شود خواستار رعایت قوانین و مقررات مجتمع از سوی همکاران گرانقدر بانک مسکن شد تا بتوان در ایام میزبانی خدمات مطلوب و شایانی رایه گردد.
7-و اما آنچه که با شنیدن نام بانک مسکن به خاطر شما می رسد؟
عبدی بانک مسکن را نمادی برای خانه دار شدن هر ایرانی دانست و با تاکید بر توجه به امور رفاهی در این بانک به نقش خانواده در ایجاد آرامش و امنیت خاطر و بازدهی عملکرد مطلوب سازمانی پرسنل اشاره کرد و گفت: قدر دور هم ماندن ها را باید دانست چراکه چون کالای با ارزشی است که با هیچ چیز قابل خریدن نیست.
 
 
 فصل جدید خدمات درمجموعه آموزشی رفاهی دریاکنار با تاکید بر انگیزش سازمانی و کرامت انسانی

 
- 1-جناب سعدالدین به عنوان جانشین رییس مجموعه آموزشی رفاهی دریاکنار بفرمایید توجه به امور رفاهی در بانک مسکن از چه اهمیتی برخوردار است؟ و خانواده چه نقشی در تامین امنیت خاطر همکاران برای عملکردی مطلوب در سازمان دارد؟
سعدالدین جانشین رییس مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار بانک مسکن مازندران هم در این گفتگو فراهم هم سازی شرایط مناسب جهت جذب و نگهداشت نیروی انسانی و ایجاد انگیزه لازم در آنها برای تحقق برنامه ها و اهداف سازمانی را دارای اهمیت ویژه ای دانست و گفت: بر این اساس مسیله رفاه کارکنان، از ابتدای فعالیت های بانک همواره مد نظر بوده و احداث مجتمع های آموزشی و رفاهی، توسعه فضای سبز و ایجاد مراکز فرهنگی و تفریحی در کنار ماموریت محوری سازمان در دستور کار قرار داشته و دنبال شده است. سعدالدین توجه به امور رفاهی کارکنان و خانواده های آنان را یکی از مواردی دانست که در زندگی ماشینی امروز از اهمیت بسیار برخوردار است و توجه به آن نیاز امروز جامعه است.
سعدالدین با تاکید بر اینکه همه ما نیازمند اماکن ورزشی، تفریحی و رفاهی می باشیم تصریح کرد: در مجتمع آموزشی رفاهی بانک مسکن در دریاکنار به دنبال فضایی برای استفاده بهینه و مطلوب خدمات رفاهی آموزشی برای خانواده 15 هزارنفری بانک مسکن هستیم.
جانشین رییس مجتمع با اظهار اینکه توجه به امور رفاهی در بانک مسکن به عنوان یک اصل است از توجه خاص این بانک در بخش رفاه کارکنان به خدمات تقریبا رایگان در چادگان، مشهد، بابلسراشاره کرد و گفت:مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار از مکان های اصلی بانک مسکن در کشور است که خدمات ویژه ای در بخش رفاهی ارایه می دهد
.
- -2-جناب سعدالدین بفرمایید بازسازی مجتمع آموزشی رفاهی دریا کنار از چه تاریخی و با چه هدفی آغاز شد ؟
سعدالدین با اشاره به بازسازی و زیبا سازی مجتمع دریاکنار گفت: از این پس فصل جدیدی از خدمات را با تاکید بر کرامت انسانی در مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار خواهید دید که نتیجه تلاش و زحمات شبانه روزی همکاران است.
وی با تشکر از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک،مدیران ارشد بانک مدیریت شعب استان مازندران وهمچنین مدیرعامل، قایم مقام و اعضای هیات مدیره شرکت تامین نیروی انسانی و خدمات پشتیبانی بانک مسکن اظهار داشت: شرایط آب و هوایی مناطق شمالی به گونه ای است که هرساله نیازمند تعمیر وتجهیز تاسیسات و وسایل برای بهره برداری و استفاده مطلوب همکاران عزیز بوده که به همین منظور بازسازی و زیباسازی و تجهیز این مجموعه از بهمن سال 93 شروع شده و با 15 اکیپ کاری در دست تعمیر و تجهیز است تا به حول و قوه الهی آماده ارایه خدمات بیشتری به همکاران باشد
.
- 3-بفرمایید نحوه باز سازی مجتمع آموزشی رفاهی درباکنار به چه صورتی بود و چه اقداماتی در خلال آن انجام شد؟
جانشین مجموعه آموزشی رفاهیدریاکنار زیباسازی و بازسازی و تجهیز و تعمیر این مجتمع را شامل: موزاییک کاری محوطه ورودی ویلاها و میدان ها، بازسازی کامل استخر( تعویض موتورخانه، تصفیه خانه، فرش سرامیک اطراف استخر و کم عمق کردن استخر و بازسازی دیوارهای اطراف استخر)، ایجاد پارک بازی کودکان و نصب وسایل بدن سازی ویژه بزرگسالان، رنگ آمیزی و دیوار پوشی تمامی واحدها، نصب کابینت 32 واحد از مجموعه 54 واحدی، تعویض تمامی فرش های ویلا ها، نصب 50 واحد پکیج و ایجاد گرمایش جهت ویلاهای 54 واحدی، بازسازی کامل آشپزخانه و تجهیز امکانات مورد نیاز جهت اخذ ایزو، بازسازی و کنف کاری و نورپردازی سالن های رستوران،نصب تابلوی ورودی مجموعه، نصب آسانسور جهت استفاده همکاران ازفضای پشت بام رستوران، ایجاد آبرسانی مکانیزه در فضای سبز مجموعه، نورپردازی محوطه، بازسازیخشکشویی و تجهیز وسایل آن و تجهیز امکانات مورد نیاز مجموعه نظیر: مبلمان، مبل های تختخواب شو، میز و صندلی کافی شاپ و... دانست و گفت: تمام تلاش ما و مجموعه دوستان برای ارایه خدمات مطلوب به همکاران عزیز و خانواده های محترمشان است.
-4-جناب سعد الدین از بهار برایمان بگویید؟ واینکه نام بانک مسکن برای شما تداعی کننده چیست؟
سعدالدین ضمن تبریک بهاران شکوهمند و آرزوی سالی توام با خوشی و سربلندی برای تمامی مردم خوب کشورمان به ویژه بانک مسکنی های عزیز، بانک مسکن را بانکی مطمین برای هر هم وطن ایرانی دانست و گفت: در چند سال اخیربا طرح مهر شاهد خدمات بسیار بزرگ و بی نظیر بانک مسکن در جامعه به ویژه اقشار آسیب پذیر جامعه بوده ایم که از جمله فعالیت های تخصصی این بانک است.
· کرامتپور معاون مجموعه آموزشی رفاهی دریا کنار :
· موضوع رفاه در بانک مسکن نهادینه است

 
- 1-جناب آقای کرامتپوربه عنوان یک عضو از خانواده بانک مسکن بفرمایید توجه به موضوعات رفاهی در این بانک از چه جایگاهی برخوردار است و خانواده ها در ارتقای عملکرد مطلوب یک کارمند در مجموعه بانکی چه نقشی می توانند ایفا کنند؟
محمد کرامت پور معاون مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار هم در ادامه این گفتگو منابع انسانی را مهمترین رکن هر سازمانی دانست که می تواند بهترین نقش را در پیشرفت و تعالی سازمانی داشته باشد و خاطر نشان کرد: توجه به مباحث رفاهی و آموزشی کارکنان باید در صدر همه فعالیت های یک سازمان قرار گیرد.
وی با اظهار اینکهموضوع رفاهی در بانک مسکن نهادینه شده است گفت: مدیران ارشد بانک مسکن به خوبی بر این امر وافق بوده و به همین خاطر با احداث مجتمع های آموزشی رفاهی در جای جای کشور سعی کرده اند تا علاوه بر ارایه خدمات بی نظیر بازدهی اثربخش آن را در عملکرد مطلوب سازمانی ببینند.
کرامت پور به نقش خانواده در اثربخشی مطلوب عملکرد کارکنان در سازمان اشاره کرد و گفت: خانواده مهمترین رکن اساسی در هر اجتماعی است که در بانک مسکن هم با نقشی که در خانه ایفا می کنند موجب عملکرد اثربخش در بانک می شوند. وی به حساسیت کار بانکی اشاره کرد و اینکه خانواده چقدر می تواند در این بین با ایفای نقش واقعی خود اثرگذار باشد

- 2-در خصوص بازسازی مجتمع برایمان بفرمایید؟
معاون مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار با سپاسگزاری از تدابیر مدیرعامل محترم بانک و هیات مدیره بانک و همچنین مدیریت شعب استان مازندران و مدیر عامل شرکت تامین نیروی انسانی ،اعضا هیات مدیره شرکت خدمات پشتیبانی بانک مسکن و دیگرهمکارانیکه که آنها را در انجام وظایف محوله یاری می رسانند گفت: بازسازی و زیباسازی مجتمع به همت و حمایت های این بزرگواران برای افزایش خدمات به همکاران عزیزمان در بانک مسکن در مجتمع آموزشی رفاهی در حال انجام است و امیداست پس از این نیز شاهد ارایه خدمات خوبی به همه همکاران باشیم.
3-و اما اگرسخنی در باب نوروز و بهار طبیعت دارید بفرمایید؟
کرامتپور نیز نوروز باستانی را نمادی از ایران باستان برشمرد که شور و حال وصف ناشدنی در مجتمع دریاکنار پیدا می کند و ضمن آرزوی سالی خوب وخوش اظهار امیدواری کرد: با زیباسازی و بازسازی مجتمع، کارکنان رضایت چندبرابری از خدمات دریافتی در مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنارخواهند داشت.

آخرین بروزرسانی 1395/7/5