فهرست اخبار فهرست اخبار

با میزبانی مدیریت شعب بانک مسکن

نشست تخصصی فعالان صنعت مسکن و ساختمان استان مازندران برگزار شد.

نشست تخصصی فعالان صنعت مسکن و ساختمان استان مازندران به میزبانی مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران درمجتمع فرهنگی آموزشی بانک مسکن در دریاکنار برگزار شد.

در این نشست تخصصی فعالان صنعت مسکن و ساختمان استان مازندران که با حضور مسولین مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران، رؤسای ادارات کل مرکزی ، اعضای هیات مدیره انجمن صنفی انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان استان مازندران و اعضای هییت رییسه دفاتر نمایندگی شهرستانها حضور داشتند مصطفی تقوی مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران ضمن خیر مقدم به حضار طی سخنانی گفت: در شرایطی که تمام سیاست های دولت در جهت رونق اقتصادی کشور و خروج از وضعیت رکود است به اعتقاد همه کارشناسان اقتصادی شروع این حرکت رو به جلو از بخش مسکن و ساختمان آغاز می شود.

 
 
وی افزود: مازندران دارای قابلیت ها و استعدادها و ظرفیت های بی نظیر خدادادی است بنحوی که در دورانی که سایر استانها در بخش مسکن و ساختمان دچار رکود محض شده بوده ، استان مازندران در این بخش دارای رونق بود که این امر نشان دهنده ارتباط و تعامل دوسویه بانک مسکن و مجموعه انجمن صنفی انبوه سازان ساختمان استان مازندران بوده است.
تقوی به سیاست های کلی بانک مسکن اشاره کرد و گفت: بنا به نظر دکتر بت شکن مدیرعامل محترم بانک مسکن کشور نشست های هم اندیشی با صنوف و فعالین بخش مسکن در دستور کار قرار گرفته است که مدیریت شعب استان مازندران به جهت قرابت دیرینه ای که با انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان دارد اولین نشست را با این گروه تدارک دیده است.
مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران خاطرنشان کرد:در سال گذشته در اولین نشست بانک مسکن با انجمن صنفی انبوه سازان ساختمان استان مازندران سیاست های سال 1394 تبیین و تشریح شد.
وی افزود: سیاست های اعتباری بانک مسکن در سال گذشته بخصوص در نیمه دوم آن سیاستی انبساطی بود و این سیاست انبساطی اعتبار در شرایطی اجرایی شد که بسیاری از بانکها بدلیل رکود اقتصادی شرایط بسته و انقباظی در پیش گرفته بودند.
تقوی افزود: نشست هایی از این دست در راستای تکالیفی است که دولت بر دوش بانکها نهاده است و بانکها نیز بعنوان بازوان اقتصادی دولت به اندازه وسع خود دولت را در راه رسیدن به اهداف خود که همانا برون رفت از رکود وپدیدار شدن رونق اقتصادی کشور می باشد یاری می نمایند.
مدیر شعب بانک مسکن استان مازندران گفت: در آینده نزدیک نشست های تخصصی را با سایرصنوف و مشاغل مرتبط با بخش مسکن را در دستور کار خود داریم تا با بحث های تخصصی و بررسی مشکلات و موانع پیش رو به نتایج مطلوب جهت رونق بخش مسکن دست یابیم.

 
تقوی در خصوص وضعیت بانک مسکن در استان مازندران گفت: مدیریت شعب بانک مسکن در استان مازندران دارای 53 شعبه در مجموع 14 بانک عضو کمیسیون می باشد که از نظر تعداد شعبه و پرسنل رتبه 8 بانک های استان را داراست.
وی با بیان این مطلب که 22 درصداز تسهیلات و مانده مصرف استان مازندران مربوط به بانک مسکن می باشد، افزود : با داشتن رتبه هشتم و تنها 53 شعبه در استان رتبه نخست اعطای تسهیلات از آن بانک مسکن استان مازندران می باشد و این نشان دهنده تعمیق و ارتباط تنگاتنگ مشتریان با بانک مسکن می باشد.
تقوی در ادامه با بیان مطالب فوق افزود :تمامی افتخارات بانک مسکن استان مازندران نشان می دهد که این بانک توانسته با قاطبه مردم استان بویژه انبوه سازان ارتباط دوسویه ای داشته باشد.
مدیریت شعب استان مازندران گفت: بخش مسکن وساختمان توانسته است با سهم 33درصدی از مجموع تسهیلات پرداختی شبکه بانکی استان ،رتبه اول را کسب نماید.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه سهم مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران در سبد مصارف بانک های استان 22 درصد است سهم این بانک تخصصی در بخش مسکن و ساختمان سهمی 66 درصدی می باشد ، این در حالی است که طی دستورالعمل دکتر بت شکن مدیر عامل محترم بانک مسکن سهم بانک مسکن استانها در بخش مسکن و ساختمان باید 50 درصد باشد و این نیز موفقیت دیگری برای این بانک تخصصی در صنعت مسکن و ساختمان استان مازندران است.

 
مصطفی تقوی مدیر شعب استان مازندران در پایان سخنانش گفت: ما بدنبال فعال کردن بخش مسکن و ساختمان در استان هستیم و برای رسیدن به این هدف خود از تمامی امکانات و اختیارات این بانک تخصصی استفاده خواهیم کرد.
در ادامه این نشست سید حسین حاجی پورمعاون اجرایی مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران در سخنانی گفت: مدتی است اقتصاد کشور متاثر از دلایل گوناگون در حال رکود بوده و با طرح های مختلفی که دولت ارایه داده توفیق چندانی در خارج شدن از این رکود اتفاق نیافتاده است.
 

وی افزود:بسیاری از کارشناسان و حتی دولتمردان بر این باورند در شرایط موجود یکی از بخش هایی که می تواند برای خارج شدن از این رکود تاثیر بسزایی داشته باشد بخش مسکن و ساختمان است.
معاون اجرایی مدیریت شعب استان مازندران ادامه داد : بخش مسکن و ساختمان به دلیل ارتباط و وابستگی که به صنایع پسین و پیشین زیادی دارد در صورت پویایی می تواند کمک شایانی به خارج شدن از رکود فعلی داشته باشد.
حاجی پور خاطرنشان کرد: بانک مسکن بعنوان بزرگترین بانک تخصصی کشور در بخش مسکن و ساختمان در ادامه طرح هایی که از سال گذشته اعلام نموده است در سال جاری نیز نسبت به معرفی طرح تضمین معاملات فروش اقساطی مسکن و طرح حساب انبوه ویژه پیش فروش ساختمان در راستای پاسخگویی به نیاز تمامی متقاضیان و با هدف خارج نمودن این بخش از رکود اقدام نموده است.
وی گفت:علاوه بر طرح های مذکور طرح هایی مانند ارتقای بخش تسهیلات دهی در بخش مسکن از طریق راه اندازی صندوق پس انداز مسکن ، صندوق زمین و ساختمان و صندوق پروژه در دست اقدام می باشد که پس از دستور العمل های لازم اجرایی می شود.
معاونت اجرایی مدیریت شعب بانک مسکن با بیان این مطلب که علاوه بر معرفی طرح های مذکور سیاست های اعتباری بدون سپرده سال 95 در راستای اهداف استراتژیک بانک و در جهت اهداف کلان تعیین شده است، ادامه داد : در این راستا و در جهت اجرایی شدن سیاستها و استرتژی های سال جدید پرداخت 50 درصد تسهیلات بخش مسکن در کل شبکه بانکی توسط بانک مسکن تنظیم گردیده است.
حاجی پور در پایان سخنانش به تشریح سیاست های اعتباری سال 95 و همچنین طرح های جدید معرفی شده توسط بانک مسکن پرداخت.
در ادامه این نشست علی کشاورز ریاست اداره کل بازاریابی بانک مسکن کشور در سخنانی با مروری بر شرایط کنونی کشور در سخنانی گفت: مشکلاتی که امروز پیش روی مشتریان بانک مسکن بویژه انبوه سازان قرار دارد نشات گرفته از وضعیت اقتصادی کشور در دوران تحریم هاست و در بسیاری از موارد مطرح شده توسط انبوه سازان این بانک مقصر نیست.

 
 
وی افزود:به جهت افزایش تورم ، کاهش صادرات،افزایش رشد بیکاری ، کاهش ارزش پولی و فشار تحریم ها به اقتصاد کشور رکودی در اقتصاد کشور پدیدار شده است که بنا به اظهار کارشناسان اقتصادی این رکود در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است.
ریاست اداره کل بازاریابی بانک مسکن ، انبوه سازان و بانک مسکن را لازم و ملزوم هم دانست و گفت:برای خروج از این تورم و رکود بانک مسکن به تنهایی نمی تواند در این مسیر موفق شود و تعامل و همکاری شما انبوه سازان می تواند کمک شایانی به ما نماید.
کشاورز درادامه بیان کرد: ما تا امروز خدماتی که داشتیم به شما ارایه نمودیم و خواهان آنیم که با نظرات و پیشنهادات خود مارا در ارایه هر چه مطلوبتر این خدمات به مشتریان بخصوص انبوه سازان یاری نمایند.
وی خاطرنشان کرد:با نظرات و پیشنهادات خود به ما بگویید چه کنیم تا تعاملات انبوه سازان با بانک مسکن بیش از پیش شود تا بتوانیم خدمات بیشتری به انبوه سازان و مشتریان این بانک ارایه نموده ودر نهایت به رونق بخش مسکن و ساختمان کمک نماییم.

 
 کشاورز با بیان این مطلب که تمام پیشنهادات ارایه شده توسط انبوه سازان در این نشست به مدیر عامل محترم بانک مسکن انعکاس داده می شود و در تصمیم سازی های بانک اثر داده خواهد شد، افزود: در نشست هایی که هفته گذشته در سایر استانها داشتیم نظرات خوبی ارایه شد ولی پیشنهادات استان مازندران و این نشست که با حضور فعالان صنعت مسکن و ساختمان استان مازندران و اعضای هیات مدیره انجمن صنفی انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان استان مازندران و اعضای هییت رییسه دفاتر نمایندگی شهرستانها برگزار شد بسیار سازنده بود.
کشاورز در ادامه گفت : هم اکنون با وجود قوانین و طرح های موجود رونق در بخش تحریک عرضه اتفاق افتاده است و امیدواریم بتوانیم با سیاست های جدید بانک مسکن در بخش تحریک تقاضا نیز قدم های موثری برداریم تا شاهد رونق استان و بانک مسکن با تعاملات دوسویه فی مابین انبوه سازان و بانک مسکن باشیم.
لازم به ذکر است در ادامه این نشست مقدسی کارشناس حقوقی و بازاریابی و ارمغانی ریاست اداره کل کارکنان بانک مسکن به ایراد سخنانی در خصوص سیاست ها و نحوه اجرای طرح های جدید این بانک پرداختند.
خاطرنشان می شود در این نشست فعالان بخش مسکن وساختمان با قدردانی از مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران به جهت برگزاری این نشست نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص طرح ها و تسهیلات ارایه شده توسط این بانک به انبوه سازان ارایه نمودند.

آخرین بروزرسانی 1395/7/5