فهرست اخبار فهرست اخبار

دکتر فاضلیان عضو هیئت مدیره و هیئت عامل بانک در بازدید از ستاد مدیریت،شعب مرکز و شرق مدیریت مازندران

کاهش قیمت تمام شده پول یکی از مهمترین عوامل سود آوری و بیانگر مدیریت صحیح منابع و مصارف و هزینه های یک بانک است

با هدف ديدار از همكاران و ايجاد انگيزه مضاعف خدمت رساني، دکتر فاضلیان عضو هیئت مدیره وهیئت عامل بانک با همراهی مصطفی تقوی مدیر شعب مازندران، از ستاد مدیریت،شعب مرکز و شرق استان بازدید نمودند .

 مصطفي تقوي مدير شعب استان ضمن ارائه گزارش اجمالی از عملكرد مديريت و شعب تحت پوشش ،حضور اولياي           بانك را موجبات افزايش انگيزه و روحيه كاركنان براي خدمت رساني مطلوب تر دانست و ابراز امیدواری کرد  با تلاش کارکنان و با تكيه بر رهنمودهاي مديران ارشد بانك در جهت تحقق اهداف بانك بکوشیم .

مدیر شعب مازندران در بخشی از سخنان خود با اشاره به آمارهاي عملكرد مديريت ،خاطر نشان نمود: مدیریت مازندران در تمامی سیزده دوره توانسته جایگاه سبز را کسب نماید و در دوره سیزدهم به افتخاراتی  چون کسب رتبه دوم مدیریت درکشور،دارای هفده شعبه از یکصد شعبه برتر کشور در ارزیابی عملکرد، حضور 48  شعبه استان در جایگاه سبز  و کسب رتبه اول حوزه غرب استان در بین 16حوزه کشور نائل آید که تمامی این افتخارات و عملكرد مطلوب مديريت مازندران مرهون همت و جدیت  یکایک کارکنان  و تدبیر و راهبری مسؤلین ستاد و شعب بوده است.

تقوی ادامه داد:در یازده شاخص از چهل شاخص  ارزیابی عملکرد رتبه اول تا پنجم را کسب نمودیم و امیدواریم بتوانیم با رهنمودهای اولیای بانک و با مدیریت صحیح،موثر و مستمر در تمامی شاخصهای ارزیابی و همچنین تحقق اهداف بانک موفق تر از قبل عمل نماییم.

دکتر فاضلیان عضو هیئت مدیره و هیئت عامل بانک در این بازدید ضمن تقدیر از عملکرد مدیریت مازندران ، با بررسی عملکرد شعب و امتیازات ارزیابی عملکرد، در بخشی از سخنان  خود خاطر نشان نمود: شعب استان مستعد ارتقاء درجه بوده که با رصد مستمر عملکرد شعبه و امتیاز ماهیانه ارزیابی عملکرد،باید تلاش خودرا جهت تحقق این امر معطوف دارند.

عضو هیئت مدیره بانک در این بازدید باسپاس از تلاشهای تمامي کارکنان مازندران به جهت تحقق اهداف ابلاغي افزود: کسب موفقیتهای حاصله ، نشان دهنده تلاش تیمی کارکنان مازندران بوده که بسیار ارزشمند است،لذا شعب باید  با همت و  تلا ش بیشتر و استفاده از ظرفیتهای بومی استان  و استفاده بهینه از محصولات و ابزارهای بانک در رسيدن به اهداف تعيين شده و فراتر از آن گام بردارند.

 

دکتر فاضلیان جذب منابع را از اولویتهای بانک برشمرد و به نقش منابع ارزان قیمت در پیشبرد اهداف بانک و کاهش هزینه و بهای تمام شده پول برای بانک تاکید و خاطرنشان کرد : کاهش قیمت تمام شده پول یکی از مهمترین عوامل سود آوری بانک است  و توجه به ترکیب منابع در شعب و تلاش هرچه بیشتر برای جذب و افزایش منابع ارزان قیمت و کاهش قیمت تمام شده پول یک ضرورت است که می بایست به عنوان یک هدف مستمر مدنظر قرار گیرد.

عضو هیئت مدیره  با بیان اینکه قیمت تمام شده پول بیانگر مدیریت صحیح  منابع و مصارف و هزینه های یک بانک است ،خاطر نشان کرد:بیشترین سهم هزینه تمام شده پول در بانک نرخ سودسپرده ها بوده و  با توجه به رقابت شدید بین بانکها در جذب منابع مالی،جذب منابع ارزان قیمت تاثیر به سزایی در کاهش  بهای تمام شده پول و متعاقب آن ارائه تسهیلات ارزان قیمت به مشتریان ایفا می نماید.

دکتر فاضلیان با بیان اینکه شعبه به عنوان یک واحد اقتصادی بوده و رؤسای شعب نقش اساسی در کنترل و کاهش ریسک اعتباری دارند افزود:رؤسای شعب باید با نقش آفرینی مناسب ریسک اعتباری را کاهش و سلامت و ثبات بانک را موجب شوند و در این خصوص اعتبار سنجی دقیق و توانایی بازپرداخت مشتریان باید مد نظر قرار گیرد.

 

عضو هیئت مدیره بانک در بخشی از سخنان خود با اشاره به پرداخت تسهیلات با رعایت بهداشت اعتباری افزود:مهمترین اصل در وصول مطالبات پیشگیری است که در این خصوص اعتبار سنجی صحیح و دقت در دریافت وثایق از امور مهم بوده و این امر باید به منظور پیشگیری از ایجاد مطالبات معوق ،در زمان صحیح و مناسب آن یعنی زمان اعطای تسهیلات صورت گیرد و در این خصوص کنترل و نظارت و رعايت بهداشت اعتباري در پرداخت تسهيلات از معوقه شدن بسياري از پرونده ها جلوگيري مي نمايد.

دکتر فاضلیان حضور گسترده و موثر در بازار، افزایش سهم بازار، مشتری مداری و مدیریت معوقات را از مهم ترین برنامه های بانک عنوان کرد و ابراز داشت: دست یابی به این اهداف تنها در سایه تلاش، پشتکار، همدلی و همراهی تمامی کارکنان میسر می شود.

عضو هیئت مدیره با تاکید بر بروز بودن دانش سازمانی و اشراف و تسلط بر بخشنامه ها و دستورالعمل هاي بانك افزود: نقش آموزش و جلسات بخشنامه خوانی علاوه بر افزایش دانش ،سبب تبادل اطلاعات ، دانش کاری  و استفاده از تجربیات همکاران خواهد شد که موفقیتهایی را برای بانک و پرسنل به همراه خواهد داشت.

دکتر فاضلیان با تاکید بر خدمات کارمزد محور و اهتمام بر آن افزود: يكي از عوامل موثر در سود آوري بانك،  توسعه و گسترش خدمات كارمزد محور منجمله  صدور ضمانتنامه  مي باشد كه انتظار ميرود شعب در اينخصوص با استفاده از ظرفيتهاي موجود  اقدامات ويژه اي را معمول دارند.

عضو هیئت مدیره  نقش زیباسازی و آراستگی را در جذب منابع و افزایش سهم بازار مهم تلقی کرد و اظهار نمود : قطعاً ایجاد محیط آراسته توأم با نظم بصری شعبه هم برای کارکنان و هم برای مشتریان در موفقیت شعبه موثر است واین آراستگی شعب و کارکنان  نقش کلیدی در حفظ و جذب مشتریان و افزایش سهم بازاردارد.

دکتر فاضلیان با تاکید بر اصل سرمایه های انسانی خاطر نشان کرد:سرمایه انسانی بزرگترین رکن هر سازمان به شمار می رود و دستیابی به اهداف و برنامه های بانک مستلزم توجه ویژه به سرمایه انسانی است.لذا توجه به ویژه به سرمایه انسانی سطح بهره وری سازمان را افزایش داده و بانک نیز در راستای تحقق اهداف و تامین رضایت سرمایه های انسانی از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

عضو هیئت مدیره با تاکید بر احترام به مشتریان و رعایت تکریم اربا رجوع افزود:یکی از دلایل مهم در خوشنامی بانک مسکن عملکرد مطلوب و مناسب کارکنان در رفتار با مشتریان و مراجعان است که امیدواریم با ارائه خدمات شایسته و همچنین تسریع خدمات بانکی به مشتریان در راستای رضایتمندی بیش از پیش آنان گام بر داریم.

شایان ذکر است مواردی چون پرستاری از  مشتریان ، بازاریابی مستمر ، جدی گرفتن خدمات کارمزد محور،بهداشت اعتباری ، حرکت به سمت دانش محوری و به روز بودن تمامی کارکنان از آمارهای شعب ، از ديگر رهنمودهای عضو هیئت مدیره و هیئت عامل بانک  در اين بازديد بوده است.

گفتنی است در این بازدیدها عملکرد شعب از سوی عضو هیئت مدیره  بانک مورد بررسی قرار گرفت و از رؤسای شعب و کارکنان موفق شعب با اهداءکارت هدیه تجلیل بعمل آمد.

آخرین بروزرسانی 1399/11/5