فهرست اخبار فهرست اخبار

همایش روسای شعب به منظور بررسی عملکرد شعب و تشریح اهداف بانک در شش ماهه سال جاری

به منظور برنامه ریزی و ارایه طریق و تشریح اهداف و سیاستهای بانک در شش ماهه دوم سال جاری همایش یک روزه ای با حضور مسیولین مدیریت ، روسای شعب ، دوایر و کارشناسان مدیریت در مجتمع آموزشی رفاهی دریاکنار برگزار گردید .
 مصطفی تقوی مدیر شعب استان ضمن تسلیت ایام سوگواری آقا اباعبدالله الحسین و یارانش در بخشی از سخنان خود با اشاره به آمارهای عملکرد موفق مدیریت در سال جاری خاطرنشان کرد : عملکرد مدیریت مازندران نشان از نظاممندی و ساختار مناسب آن در حوزه های مختلف صف و ستاد دارد و اگر بتوانیم با تکیه بر نیروی انسانی توانمند استان از پتانسیل و ابزارهای موجود به خوبی استفاده کنیم بی شک موفقیتهای چشمگیری نصیب استان خواهد شد .
مدیر شعب استان در ادامه ضمن تقدیر از همکاران دایره امور مالی مدیریت در خصوص ارایه به موقع آمار و اطلاعات افزود : به روز بودن آمار و اطلاعات نقش مهمی در پیشبرد و تحقق اهداف دارد و این آمارها باید در دسترس تمامی کارکنان جهت رویت و تجزیه و تحلیل و رصد عملکرد شعبه قرار گیرد.
تقوی در ادامه خاطرنشان کرد : مدیریت مازندران از جمله مدیریتی بوده که در پنج دوره متوالی ارزیابی عملکرد توانسته جایگاه سبز را اختیار نماید و همچنین سه شعبه از ده شعبه برتر کشور و بیشترین فراوانی شعب برخوردار از پاداش در مجمع ارزیابی عملکرد نیز مربوط به مدیریت مازندران بوده است که نشان از مدیریت ، درایت و تدبیر و تعصب سازمانی همکاران مازندران دارد و در راستای حفظ و ارتقای این جایگاه انتظار می رود همه کارکنان بویژه روسای شعب ضمن آگاهی از شاخص های مورد ارزیابی در جهت تحقق اهداف ابلاغی و ارزیابی عملکرد پایان سال 95 بکوشند.
مدیر شعب مازندران ضمن تاکید بر صندوق پس انداز مسکن یکم آن را مورد تاکید مدیرعامل بانک و اعضای هییت مدیره دانسته و گفت : حساب صندوق پس انداز مسکن یکم به عنوان یک طرح ملی از حسابهای استراتژیک و راهبردی بانک بوده و در این خصوص باید ضمن معرفی و اطلاع رسانی بیشتر با توجه به شرایط جدید آن علی الخصوص کاهش نرخ سود تسهیلات ،بر تمرکز بیشتر منابع در این بخش به عنوان منابع ارزان قیمت تلاش وافر نماییم
تقوی ادامه داد : تمرکز مدیریت در سال جاری مبتنی بر جذب صندوق مسکن و ممتاز بوده و باید با تکیه بر سیاست اعتباری انبساطی فعلی،جذب منابع ارزان قیمت و سپرده خرد و پایدار را ملحوظ نظر قرار دهیم .
مدیر شعب مازندران ادامه داد : سپرده آباد یک سپرده گران قیمت برای بانک محسوب شده که به جهت جلوگیری از خروج منابع استفاده می شود و هر نوع واحدگیری جدید آن باید با ابطال واحدهای قبلی صورت پذیرد .
مدیر شعب استان با تاکید بر بازاریابی مصارف با رعایت بهداشت اعتباری و اعتبار سنجی دقیق افزود : سهم بازار مسکن و ساختمان که بانک تعین کرده 55 درصد بوده که مدیریت مازندران 68 درصد بوده و نسبت مصارف به کل منابع مدیریت از عدد 253 پایان سال 94 به عدد 232 در حال حاضر تقلیل یافت .
تقوی ادامه داد : هزار مشتری برتر استان در پایان سال گذشته، 38 درصد از منابع استان را سهیم بوده اند و این عدد در پایان شهریور ماه سال جاری به 5/31 درصد رسیده و این یعنی که مدیریت مازندران با برنامه ریزی به سمت منابع ارزان قیمت و کاهش سپرده های پرریسک و جذب سپرده های خرد و پایدار حرکت نموده است .
مدیریت شعب استان با اشاره به اینکه مدیریت مازندران در تاریخ منتهی به اسفند ماه 94 مدیریتی بوده که در بخش عقود مبادله ای و مشارکتی بصورت توامان دارای رشد منفی بوده ، ادامه داد : باید به دنبال راه حل ها و ابتکارات جدید وصول مطالبات باشیم و ضعفهای پیگیری را با همفکری و هم اندیشی برطرف نموده و با پیگیری مستمر و جدیت فراگیر کارکنان ، مطالبات معوق را دنبال نموده تا همچون گذشته موفق عمل نماییم .
تقوی ضمن تشریح نتایج عملکرد ماهانه شعب از شاخصهای مهم در ارزیابی عملکرد را جذب منابع دانسته که در این خصوص باید با ترکیب منابع در جهت کاهش قیمت تمام شده پول گام برداریم .
قابل ذکر است طرح اصلاح و بهینه سازی شعب ، جابجایی روسای شعب ، اشراف کارکنان به دانش سازمانی ، حفظ اسرار و اطلاعات مشتریان و ... از جمله مواردی بوده که توسط مدیر شعب استان به صورت مبسوط توضیح لازم ارایه شد .
درادامه همایش توسط معاون اجرایی و معاون مالی و فناوری با حضور روسای دوایر زیرمجموعه و روسای شعب موفق با تشکیل پنل توضیحاتی در خصوص سپرده ها ، ریسک اعتباری ، وصول مطالبات ، IT ارایه که به ابهامات و سوالات روسای شعب پاسخ لازم ارایه شد .
سید حسین حاجی پور معاون اجرایی مدیریتدر بخشی از سخنان خود ضمن تاکید بر بهداشت اعتباری اظهار نمود : اگر در مرحله پرداخت تسهیلات اعتبار سنجی و بهداشت اعتباری رعایت گردد معمولاً ریسک عدم برگشت منابع کمتر خواهد بود .
حاجی پور ادامه داد : همکاران نسبت به بروز رسانی دانش سازمانی خود و جدیت در جلسات بخشنامه خوانی اهتمام ورزند و تکریم مشتریان توام با رعایت اخلاق حرفه ای را مدنظر قرار دهند .
رامین ذبیحی معاون مالی و فناوری در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه شعبی که در صدر جدول جذب منابع مجمع و ارزیابی عملکرد قرار دارند ، بیشترین بازاریابی برون شعبه ای را داشته اند ، افزود : شعب با برگزاری جلسات و برنامه محوری در حوزه بازاریابی حرکت نموده و در این راستا حضور بازاریابان مناطق را جدی گرفته تا بتوانند اهداف ابلاغی را محقق نمایند .
لازم به ذکر است در پایان همایش از 10 شعبه موفق در طرح تشویقی میعاد و 20 شعب
ه موفق در مجمع ارزیابی عملکرد شش ماهه اول سال جاری با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تقدیر شد .
آخرین بروزرسانی 1395/11/4