پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

اجازه ورود موبایل به کره شمالی برای اولین‌بار صادر شد

یک گروه جهانگرد که از چین عازم کره شمالی بودند، می‌گویند برای اولین‌بار اجازه یافتند موبایل‌هایشان را همراه خود وارد این کشور کنند.
درکره شمالی داشتن تلفن همراهی که به خطوط ارتباطی خارج کشور وصل باشد، ممنوع است و تنها برای کسانی که مجوز این کار را دارند، امکان پذیر است.

پیش از این، هنگام ورود جهانگردان به کره شمالی در مرز موبایل مسافران گرفته می‌شد و هنگام بازگشت مأموران کره شمالی تلفن همراه مسافران را به آنها پس می‌دادند.
مقامات کره شمالی برای این اقدام خود هیچ دلیلی نیاورده اند تا مسافران به این ترتیب از این کار شگفت زده شوند.
معدود جهانگردان و خبرنگارانی که اجازه می‌یابند به کره شمالی سفر کنند، تنها می توانند از نقاطی بازدید کنند که برای آن مجوز صادر شده باشد.
عکاسی و فیلمبرداری هم ممنوع است و خبرنگاران خارجی تنها اجازه برداشتن عکس و فیلم از مجسمه‌ها و سازه‌های عظیم رهبران کره شمالی در خیابان ها را دارند.
 
در کره شمالی یک شبکه موبایل داخلی وجود دارد که خدمات تلفن بین‌المللی یا اینترنت نمی‌دهد. داشتن موبایلی که به خارج کشور وصل شود جریمه سنگین دارد. اما به‌تازگی موبایل‌های چینی به صورت قاچاق وارد کشور شده که تا حدود ۱۰ کیلومتری مرز کره شمالی کار می‌کند.
علاوه بر موبایل، دسترسی به اینترنت هم در کره شمالی بسیار محدود و در انحصار عده‌ای خاص است که با دولت رابطه نزدیک دارند.
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سخنرانی سال نوی میلادی خود اعلام کرده بود به دنبال انقلاب صنعتی مدرن است.
او گفته بود در سال نوی میلادی که در کره شمالی بر اساس تاریخ تولد اولین رهبر کره شمالی سال ۱۰۲ نامیده می‌شود، باید کارخانه‌ها به فناوری روز دسترسی داشته باشند و در مدرسه‌های کره شمالی کامپیوتر وجود داشته باشد.
حدود یک هفته بعد اعلام شد که برای اولین‌بار قرار است مدیر بلندپایه بزرگترین شرکت جستجوگر اینترنتی جهان به کره شمالی برود. اریک اشمیت، رئیس اجرایی شرکت گوگل در سفر به پیونگ یانگ پایتخت از کره شمالی خواست که به "انزوای خودساخته‌اش" پایان دهد و به شهروندانش اجازه استفاده از اینترنت بدهد.

 

ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر