پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند درگفتگو با «بانک و مسکن» مطرح کرد

مردم از تسهیلات بانک مسکن برای خرید خانه استفاده کنند

بانک و مسکن| تعامل با مردم، یکی از ویژگی های فضای کاری نمایندگان مجلس است. به دلیل مراجعات فراوان نمایندگان مجلس با مردم و رفع و رجوع مشکلات مردم توسط آنان، اشراف آنها نسبت به آیین نامه های دولتی و بخش عمومی می تواند مفید باشد. با این قصد با قاسم میرزایی نکو، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس دهم به گفتگو نشستیم. اما گویا میرزایی تا حدودی نسبت به طرح های اعتباری آشنایی کافی داشته و در برخورد با مردم از اطلاعات خود نسبت به جزئیات طرح های بانک مسکن، به مردم آگاهی بخشی و راهنمایی می کند. 

سابقه تعامل با بانک مسکن

میرزایی نکو درباره تعاملاتش با بانک مسکن به بیش از 30 سال پیش رجوع می کند. می گوید: «سال 1364 بود که در قرار بود سازمان زمین شهری به ما زمینی بفروشد و به این واسطه وارد تعامل با بانک مسکن شدم.» این نماینده مجلس ادامه می دهد: «در آن زمان برای انتقال پول به حساب سازمان، لازم بود حسابی را در بانک مسکن افتتاح کنم که همین کار را هم کردم و مالک آن زمین شدم.»

توان خرید مسکن با تسهیلات بانک مسکن افزایش یافته است

میرزایی نسبت به تحولات طرح های اعتباری بانک مسکن تا حدودی آشنایی دارد. او می گوید: «بانک مسکن در حال حاضر تا 160 میلیون تسهیلات به زوجین پرداخت می کند که فرق این تسهیلات نسبت به اعتبارات سایر بانک ها این است که این تسهیلات بر روی یک پلاک ثبتی پرداخت می شود.» نماینده مردم فیروزکوه و دماوند معتقداست که به این ترتیب به آسانی بیشتری نسبت به گذشته می توان خانه خرید.

مردم از تسهیلات بانک مسکن استفاده کنند

از نماینده مردم دماوند و فیروزکوه می پرسیم: «به نظرتان طرح های اعتباری بانک برای مردم راهگشا و مفید است؟» پاسخ می دهد: «قطعاً چنین طرح هایی با این میزان و مبلغ تسهیلات، می تواند برای مردم درشهرهای مختلف راهگشا باشد.» او می گوید: «در رسانه های مختلف خواندم که بانک به زوجین تهرانی تا 200 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کند.» از میرزایی می پرسیم که آیا این تسهیلات برای خرید مسکن فرزندان او مفید فایده هست یا خیر. میرزایی نکو که خود، 62 ساله است می گوید: «تنها فرزند من، خود، مالک خانه است و نیازی به خرید خانه ندارد. اما واقعا به مردم توصیه می کنم که مردم از این تسهیلات استفاده کنند. زیرا تنها 9.5 درصد سود به آن تعلق می گیرد که در نظام بانکی امروز کشور، تقریباً بی نظیر است.»

تقدیر از عملکرد بانک مسکن در حوزه مسکن مهر

میرازیی نکو در پایان گفتگویمان از بانک مسکن تشکر کرده و می گوید: «ما واقعاً بانک مسکن را به عنوان یک بانک موفق می شناسیم که در حوزه های مختلف موفق عمل کرده و از خوب های نظام بانکی به شمار می رود.» این نماینده مجلس و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی معتقد است که بانک مسکن عملکرد بسیار موفقی در حوزه مسکن مهر دارد که شایان قدردانی است.

 

ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر