پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

گفتگو با آتش تقی پور، بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون؛ کارکنان بانک مسکن از هیچ کمکی به ما دریغ نکردند

بانک و مسکن| آتش تقی پور را کمتر کسی است که نشناسد. تقریبا در اکثر سریال‌های دهه هفتاد به عنوان پدر خانواده و حتی پدربزرگ خانواده نقش بازی کرد و در ذهن همه ما باقی ماند. او از قدیمی ترین بازیگران فعلی سینماست. اما او جزو مشتریان قدیمی بانک هم به شمار می آید. تقی پور در دهه 60، از بانک تسهیلات گرفته و با آن خانه خریده است. تجربه خوب او از تعامل با بانک مسکن باعث شد تا 5 نفر دیگر از اعضای خانواده او نیز برای خرید خانه از تسهیلات بانک مسکن استفاده کنند. با او به گفتگو نشستیم تا از تجربه خود از تعامل با بانک برایمان بگوید.

پنج عضو خانواده من، مشتری بانک مسکن بوده اند.

آتش تقی پور از همان ابتدای گفتگوی خود با «بانک و مسکن» بارها و بارها از بانک مسکن تشکر می کند. او تاكيد می کند که بانک مسکن یاور او و خانواده اش بوده است. از او سوال می کنیم چه زمانی با بانک ما وارد تعامل شده است؟ او گفت: «زمان دقیقش به خاطرم نمی آید. اما آنطور که یادم است دهه 60 بود که به قصد دریافت تسهیلات در شعبه مرکزی بانک مسکن، یک حساب سپرده باز کردم.» این بازیگر سینما و تلویزیون می گوید: «از همان شعبه مرکزی وام خود را گرفتم.» از او می پرسیم مبلغ وامی که گرفتید چقدر بوده است؟ تقی پور هم جواب می دهد: «در ابتدا قرار بود 3.5 میلیون تومان وام بگیرم. اما بعداً کارمندان بانک به من گفتند می توانی تا 5.5 میلیون تومان هم تسهیلات بگیری. من واقعاً از آنهاتشکر می کنم که به هر شکل ممکن به من کمک کردند.» به گفته او، پنج عضو خانواده وی از تسهیلات بانک مسکن استفاده کرده اند. تقی پور می گوید: «هر دو پسر و تک دخترم با تسهیلات بانک مسکن خانه دار شدند. علاوه بر این دو عضو دیگر خانواده هم از وام خرید مسکن استفاده کردند.» این بازیگر سینما و تلویزیون می گوید: «در دهه 60 مستاجر بودم و همسایه پرآزار ما باعث شد ما مجاب شویم از آن خانه برویم. به ذهنمان رسید که چرا خانه ای کوچک نخریم؟ برای همین از تسهیلات بانک مسکن استفاده کردیم و خانه ای خریدیم که البته کوچک است.»

دیگر دنبال خرید خانه نیستم.

به گفته او اقساط بانک در آن زمان مناسب بود و می توانسته که از پس آنها بر بیاید و فرار از مستاجربودن برایش استفاده خیلی خوبی داشته است. تقی پور می گوید آن طور که یادش است اقساط آن موقع تسهیلات 100 هزار تومان بود و به صرفه بود. وقتی به او می گوییم آیا به دنبال استفاده از تسهیلات جدید بانک نیستید، می گوید الان دیگر به راحتی گذشته نمی توان از پس اقساط وام برآمد و تقریباً دیگر به خرید خانه فکر نمی کند. او البته به شوخی می گوید خانوادگی به همراه فرزندانش که پیش از این، تسهیلات گرفته اند، خوش حساب بوده اند و بانک بهتر است جایزه خوش حسابی به او بدهد! تقی پور می گوید ما هیچ وقت اقساط را به عقب نیانداختیم. این بازیگر قدیمی ادامه می دهد: «معتقد بودیم که دوستان بانک مسکن به ما محبت داشتند و ما نیز باید وفای به عهد کنیم و اقساط مان را به موقع بدهیم.»او باز هم در پایان صحبت هایمان از بانک مسکن و کارکنان آن در شعبه های مرکزی و بهار تشکر می کند.
ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر